بنیانگذار ویکی لیکس در سخنانی فاش کرد که شرکت گوگل ارتباط بسیار نزدیکی با هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داشته و به کمپین انتخاباتی وی کمک می کند.

به گزارش پرس شیعه؛ جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس در همایشی در روسیه فاش کرد که شرکت گوگل ارتباط بسیار نزدیکی با هیلاری کلینتون، نامزد احتمالی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا داشته و به کمپین انتخاباتی وی کمک می کند.

آسانژ که از طریق ویدئو کنفرانس در همایشی به نام “عصر جدید روزنامه نگاری: وداع با جریان غالب رسانه های بین المللی” در روسیه شرکت کرده بود این سخنان را در مورد ارتباط گوگل و هیلاری کلینتون بیان کرد.

بنیانگذار ویکی لیکس خاطرنشان کرد که گوگل به طور مستقیم با کمپین هیلاری کلینتون در ارتباط بوده و مدعی شد که این غول دنیای تکنولوژی از وزارت خارجه آمریکا برای دستیابی به منافع خود سوءاستفاده کرده است.

وی با انتقاد از هیلاری کلینتون افزود: بدون قطع اگر وی (کلینتون) به قدرت برسد به مشکلی برای آزادی بیان تبدیل خواهد شد. ما می دانیم که وی در حال انجام چه کارهایی است. وی در فرایند تخلیه اسلحه های موجود در اسلحه خانه های لیبی و ارسال آنها به سوریه دست داشته است.

بنیانگذار ویکی لیکس کلینتون را یک حامی جنگ خواند که با استفاده از ابزار مداخله گری قانونی همواره قصد دارد یک جنگ جدید آغاز کند و تهدیدی جدی برای صلح جهانی است.

جولیان آسانژ همچنین مدعی شد که گوگل چه در سطح حرفه ای و چه در سطح فردی همکاری بسیار زیادی با قدرت سیاسی دارد و در همین ارتباط به هدایت تیم نوآوری پنتاگون به وسیله اریک اشمیت، مدیرعامل اسبق گوگل اشاره کرد.

گفتنی است، جولیان آسانژ، بنیانگذار پایگاه ویکی لیکس از بیم محاکمه به وسیله دولت های غربی بیش از سه سال است که به سفارت اکوادر در لندن پناهنده شده و از این محل خارج نشده است.