یکی از علمای عراق با صدور بیانیه ای از طرف های زمینه ساز انفجار کربلا پرده برداشت و کشورهای سرکش را مسؤول انفجار این شهر دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله مدرسی، یکی از علمای عراق با انتشار بیانیه ای، که در پایگاه اینترنتی السومریه نیوز منتشر شد، اقدام داعش در انفجار خودروی بمب گذاری شده در کربلا را ناشی از شکست این گروه در برابر نیروهای عراقی در فلوجه دانست.

وی افزود: باندهای جنایتکار تکفیری در حالی در عراق به چنین جنایت پلیدی دست زدند که این سرزمین از مقدس ترین مکان ها و خاستگاه عشق به شهادت و ایمان است.

این عالم عراقی ادامه داد: اگر حمایت کشورهای سرکش منطقه از این باندهای تکفیری به ویژه در عرصۀرسانه ای نبود، باندهای مزبور قادر به اجرای چنین جنایت پلیدی نبودند، به ویژه آن که بوق های شیطانی آنان در هفته های گذشته مطالبی برای نشر اندیشه های طایفه گرایانه به منظور ایجاد تفرقه در میان مردم عراق پخش می کردند.

آیت الله مدرسی یادآوری کرد: مردم عراق باید موضوع مقابله با تروریسم را موضوعی جدی و سرنوشت ساز در حیاتشان بدانند، اما همانگونه که گفتم مقابله با این باندها فقط با عزم ملی همه جانبه و تشکیل کمیته های مردمی حمایت از نیروهای مسلح و امنیتی امکان پذیر می باشد، تا چنین جنایاتی دیگر تکرار نشود.

وی ابراز گفت: تروریسم شکست خورده است.به همین دلیل پلید ترین جنایات را برای جبران شکست هایشان و روحیه دادن به تروریست های درمانده شان انجام می دهد.

گفتنی است که سه شنبه گذشته، انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در کربلای معلی ۵ شهید و ۱۱ زخمی بر جا گذاشت؛ گروهک تروریستی داعش انجام این اقدام تروریستی را به عهده گرفت.