دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه تقویت زمینه‌های وحدت حوزه و دانشگاه را یکی از وظایف مهم روحانیون و دانشگاهیان ذکر کرد.

به گزارش پرس شیعه، آیت‌الله مرتضی مقتدایی امروز در مراسم گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه که در دانشگاه معارف اسلامی برگزار شد، با اشاره به سابقه مطرح شدن وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: مدتی از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته بود که امام خمینی(ره) وحدت حوزه و دانشگاه را مطرح کردند. ایشان می‌دانستند که وحدت این دو نهاد مهم در پیاده‌کردن احکام اسلام و قرآن کریم با محوریت ولایت فقیه چه اهمیتی دارد.

وی تاکید کرد: امام خمینی(ره) برای این که بتوانند دو بازوی قدرتمند برای حمایت از انقلاب اسلامی ایجاد کنند، وحدت حوزه و دانشگاه را مطرح کردند.

مقتدایی در مورد اثربخشی وحدت حوزه و دانشگاه در جامعه گفت: اگر این دو نهاد مهم علمی و آموزشی و همراهان آنها به وحدت برسند، ملت را به صورت یکپارچه به سمت حمایت از انقلاب اسلامی حرکت می‌دهند.

وی حوزه علمیه را دارای سابقه درخشان و تاثیرگذار در جامعه دانست و اظهار داشت: امروزه نحله‌های انحرافی و عرفان‌های نوظهور برای منحرف کردن اعتقادات دینی فعالیت چشمگیری دارند و وجود علمای دین سبب شده جامعه از این انحراف‌ها مصون بماند.

دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه از شهید مطهری و شهید بهشتی به عنوان دو عنصر برجسته در ایجاد زمینه‌های وحدت حوزه و دانشگاه یاد کرد و افزود: تلاش‌های این دو بزرگوار نتیجه خوبی برای در راستای وحدت حوزه و دانشگاه داشته است.

آیت‌الله مقتدایی ایجاد اختلاف بین مردم و روحانیت را یکی از اهداف مهم دشمنان دانست و تاکید کرد: روحانیون و دانشگاهیان وظیفه دارند زمینه‌های وحدت حوزه و دانشگاه را تقویت کنند چرا که یکی از عناصر مهم در حفظ و تقویت نظام اسلامی، وحدت این دو نهاد است.