بیرجند – قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مجلس خانه ملت است و اعضای آن باید محکم در برابر استکبار و دشمنان نظام اسلامی ایستادگی کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام علی رضایی بیرجند در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان بیرجند ماه رمضان را ماه مهمانی خداوند دانست و افزود: ماه رمضان مدرسه خداست تا به کمال برسیم.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به اسلام و تضعیف جامعه اسلامی ادامه داد: شاهد راه اندازی کانال هایی در فضای مجازی هستیم تا افراد از سفره های نهار خود در این ماه مبارک عکس بگیرند و به این کانال ارسال کنند.

امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه در این ماه مومن انس بیشتری با خدا دارد، بیان داشت: باید طوری روزه داری کنیم که در این ماه آثار تقوا در ما پدیدار شود.

وی با اشاره به راه اندازی ستاد انقلاب فرهنگی بیان کرد: در این ستاد باید فرهنگ اسلام ناب ترویج و فرهنگ منحط بیگانه کنار زده شود.

حجت الاسلام رضایی بیرجندی با اشاره به روز جهاد کشاورزی بیان داشت: باید در زمینه ترویج روش های نوین آبیاری و جلوگیری از هدررفت آب تلاش شود.

وی با بیان اینکه در بسیاری از مزارع و روستاهای ما هنوز با این وضعیت خشکسالی ها از آبیاری غرق آبی استفاده می شود، تصریح کرد: برای خوداتکایی در حوزه غذایی باید به حوزه کشاورزی توجه ویژه داشته باشیم.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بر راه اندازی صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در استان نیز تاکید کرد و افزود: باید با توجه به بخش کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی و تکملی از مهاجرت روستائیان جلوگیری کرد.

حجت الاسلام رضایی بیرجندی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند مجلس به سنگری استوار تبدیل شود، ادامه داد: مجلس خانه ملت است و باید در برابر استکبار محکم ایستادگی کند.

وی با بیان اینکه باید روحیه انقلابی گری در جامعه تقویت و با شور در این زمینه گام برداریم، افزود: امام خمینی(ره) اسوه و الگوی عملی روحیه انقلابی هستند.

خطیب جمعه بیرجند با اذعان به اینکه استکبار عهدوپیمان نمی‌فهمد؛ افزود: مذاکرات هسته‌ای تجربه ای است که نباید آن را فراموش کنیم.

حجت الاسلام رضایی بیرجندی با اشاره به اینکه باید انتقاد و کم‌کاری‌های را محکم بیان کنیم اما اجازه ندهیم بین دولت و ملت فاصله ایجاد شود، ادامه داد: برهم زدن اتحاد دولت و ملت نیز از توطئه های استکبار است.