سنندج – امام جمعه سنندج با اشاره به لزوم توجه به شان و جایگاه ماه مبارک رمضان از سوی مردم، گفت: ترویج آموزه های دینی و توجه به آنها در این ماه مبارک ضروری است.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا عبدالرحمان خدایی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر و با حضور مردم روزه دار سنندجی برگزار شد، اظهار داشت: ترویج آموزه های دینی و رعایت آنها در ایان ماه مبارک رمضان از اهمیت ویژه ای برخودار است.

وی با اشاره به جایگاه و اهمیت ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: رمضان ماه مهمانی خداوند متعال است و باید از فرصت بندگی و عبادت در این ماه به بهترین شکل استفاده کنیم.

امام جمعه سنندج به پاداش های خداوند متعال در ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: خداوند متعال در این ماه مبارک درهای رحمت، مغفرت و برکت خود را بر روزه‌ داران گشوده است.

وی خواستار توجه همگانی به احکام و فرایض ماه رمضان شد و بر کمک به نیازمندان و هم نوعان در این ماه مبارک تاکید کرد و افزود: کمک به افراد نیازمند جامعه به ویژه در ماه مبارک رمضان نباید فراموش شود.

ماموستا خدایی گفت: خداوند متعال ما را به کمک به افراد نیازمند سفارش کرده است و ما نیز باید در چهارچوب آموزه های دینی خود همواره به افراد نیازمند جامعه به صورت ویژه کپمک کنیم.

وی در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج با اشاره به هفته محیط زیست و اهمیت توجه به این مهم به عنوان یکی از ضرورت های عصر کنونی، افزود: شانزدهم تا بیست و یکم خرداد ماه هر سال به نام هفته محیط زیست نام گذاری شده است و این مهم نشان از جایگاه زیست بوم انسان ها و حفاظت از این نعمت الهی است.

وی افزود: در آموزه های اسلامی تاکید ویژه ای به حفاظت از محیط زیست و پاک نگه داشتن آن شده است و بر هر فرد مسلمانی وظیفه است که در حفظ و حراست از محیط زیست خود تلاش نماید.

ماموستا خدایی به ایام هفته جهاد کشاورزی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بیست و یکم تا بیست و هفتم خرداد ماه نیز مصادف است با هفته جهاد کشاورزی لذا از خدمات و تلاش های این نهاد انقلابی طی ۳۷ سال فعالیت تقدیر می کنیم.

ماموستا خدایی افزود: زندگی انسان ها به کشاورزی و محصولات تولیدی در این بخش وابسته است و از همه تلاشگران این عرصه تقدیر می نماییم.

وی در پایان گفت: امروز کشاورزی نقش مهمی در توسعه اقتصادی بر عهده دارد و انتظار می رود که همواره توجهی ویژه به کشاورزان برای رفع مشکلات و دغدغه های آنها صورت گیرد.