کرمان – امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه آمریکا به تعهدات خود در زمینه مذاکرات هسته ای عمل نکرده است، گفت: استکبار جهانی به دنبال بهانه جویی است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید یحیی جعفری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان با اینکه ایران به تعهدات خود در زمینه مذاکرات هسته ای پایبند بوده است، گفت: این در حالیست که آمریکای پلید دنبال بهانه جویی بوده و به وعده ها و تعهداتش عمل نکرده است.

وی با بیان این مطلب که دشمنان از ابتدای انقلاب تاکنون همواره به دنبال ضربه زدن به اسلام بوده اند، افزود: تا زمانی که مردم تحت فرمان ولایت فقیه هستند هیچ گزندی به انقلاب و نظام وارد نمی شود.

آیت الله جعفری راه اندازی جنگ های نیابتی در منطقه را توطئه دیگر دشمنان دانست و افزود: در حالی استکبار جهانی دم از حقوق بشر می زند که شاهد جنایت های بی شرمانه آنها در منطقه هستیم.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه افراد بسیاری جان خود را نثار انقلاب و نظام کرده اند، گفت: همگی مدیون خون شهدا هستیم و باید ادامه دهنده راه آنها باشیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ادامه داد: این ماه فرصتی مناسب برای تقرب به درگاه الهی و خودسازی است.

آیت الله جعفری بر لزوم عمل به فرامین قرآنی تاکید و تصریح کرد: قرآن چراغ هدایتگر افراد مومن و با تقوا بوده و زمینه رشد و کمال را برای افراد فراهم می کند.

وی همچنین بر لزوم اقامه نماز اول وقت تاکید کرد و افزود: چنانچه نماز با حضور قلب و توجه خوانده شود اثراث مثبت بسیاری را به همراه خواهد داشت و ما را به رستگاری می رساند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با ذکر حدیثی از پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه «مهمترین عمل در ماه مبارک رمضان این است که انسان گناه نکند»، گفت: باید رعایت تقوای الهی را در همه امور مدنظر قراردهیم و چنانچه این اصل در همه حوزه ها رعایت شود شاهد رفع بسیار مشکلات از جمله مشکلات زیست محیطی خواهیم بود.