آبدانان – امام جمعه آبدانان با اشاره به اینکه استفاده پشت کنتوری از آب و برق خلاف موازین شرعی است، خواستار برخورد قانونی با متخلفان شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین حاجیلری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر آبدانان با اشاره به شروع فصل گرما گفت: بر اساس فتوای مراجع تقلید، آنچه خلاف قانون اساسی است خلاف شرعی است که متأسفانه این روزها شاهد استفاده پشت کنتوری برخی مردم از برق و آب هستیم که خلاف شرع و قانون اساسی است.

وی در ادامه با بیان اینکه ادارات و دستگاه های قضایی باید با متخلفان برخورد قانونی کنند، افزود: با شروع فصل گرما مردم می بایست نسبت به رعایت انرژی اهتمام ویژه ای داشته باشند تا شاهد سهمیه بندی آب و برق نباشیم.

وی در بخش دیگری از بیانان خود با اشاره به حراست از منابع طبیعی و محیط زیست، گفت: محیط زیست از مهم ترین مؤلفه های حیات بشر است که احترام و حفاظت از این نعمت خدادادی وظیفه ای همگانی است.

امام جمعه آبدانان تصریح کرد: فرهنگ سازی درست نسبت به محیط زیست و طبیعت و نظارت بر اماکن طبیعی و تفریحی می تواند در جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی مفید باشد که نیاز است برای حراست از منابع طبیعی از نیروهای مردمی بهره جست.

حاجیلری با اشاره به ۲۷ خردادماه سالروز تشکیل جهاد کشاورزی اظهار کرد: موتور محرکه اقتصاد مقاومتی، توجه به تولیدات کشاورزی و حمایت از کشاورزان است که در شهرستان آبدانان، توسعه سیستم های نوین آبیاری در بخش کلات مورموری با ۵۵۰ هکتار اراضی مستعد، تسریع در روند ساخت کشتارگاه صنعتی طیور و ارائه تسهیلات جهت خرید ماشین آلات کشاورزی و جایگزین کردن آن ها با ماشین آلات کشاورزی فرسوده از مهم ترین نیازهای روز کشاورزان منطقه است.

خطیب جمعه آبدانان همچنین به سالروز شهادت مجاهدان اسلام، شهیدان بخارایی، امانی، صفار هرندی و نیک نژاد اشاره کرد و انقلابی بودن و پیروی از فتوای مراجع تقلید را عامل ماندگاری این شهدا دانست.