شاهرود – امام جمعه شاهرود با اشاره به جنایات آل سعودی و به خاک و خون کشیدن مردم مظلوم منطقه، گفت: عربستان نسل کشی می کند و پول های این رژیم چشمان مدعیان حقوق بشر و سازمان ملل را کور کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مصلای بزرگ این شهر با بیان اینکه متاسفانه سازمان ملل جایگاه و اعتبار خود را به پول عربستان فروخت، تصریح کرد: عربستان نسل کشی می کند و پول های این رژیم چشمان کشورهای مدعی حقوق بشر و خصوصا سازمان ملل را کور کرده است.

وی با اشاره به عملکرد بسیار ضعیف سازمان ملل خصوصا در کشورهای مسلمان و مظلوم منطقه همچون سوریه، عراق، لبنان و یمن، گفت: بیرون آوردن نام عربستان از لیست کشورهای جنایت کار به برکت دلارهای نفتی این کشور نوعی دیگر از بی کفایتی این سازمان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود همچنین بر ضرورت حفظ روحیه انقلابی در جامعه تاکید کرد و افزود: برخی متاسفانه با انجام کارهای خلاف عرف اسلام و انقلاب می خواهند روحیه انقلابی را از مردم بگیرند و برگزاری برخی مهمانی های غیر مجاز خصوصا در تهران به عنوان پایتخت سیاسی کشور نشان می دهد که رد پای برخی سفارت خانه ها در آن دیده می شود.

ترابی همچنین به دید و بازدیدهای برخی مسئولان با فتنه گران سال ۸۸ افزود: این امر بسیار ناپسند بوده و باید برای حفظ حرمت نظام از این امور خودداری کرد.

وی دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رهبر معظم انقلاب و بیانات معظم له را نیز یادآور شد و تصریح کرد: مشکل اشتغال جوانان و بحث معیشت مردم همواره مورد تاکید و توجه رهبری بوده است و اعضای خانه ملت باید به دغدغه های ایشان توجه ویژه داشته باشند.

امام جمعه شاهرود ضمن انتقاد از زندگی مرفه برخی مدیران در کنار سفره خالی مردم، گفت: این مهم زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.

ترابی با تاکید بر اینکه باید کسانی شرمنده بیکاری جوانان باشند که نگاه به دست غرب و شرق دارند و افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی و خصوصا روستاها و شهرستانهای محروم در اولویت کاری مجلس دهم باشد.

وی ماه رمضان را بهترین فرصت برای کارهای اجتماعی، فرهنگی و مذهبی دانست و تصریح کرد: گروهی جوانان شاهرودی اقدام به برگزاری برنامه های خوب و سازنده ویژه دختران تازه به سن تکلیف رسیده در عصمتیه کرده اند که این مهم قابل تقدیر است زیرا گسترش چنین برنامه هایی جوانان را به راه درست هدایت و راهنمایی می کند.