زنجان – نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام‌ جمعه زنجان با بیان اینکه استقبال نکردن نمایندگان از حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس نگران‌ کننده است،گفت: فرهنگ، اساس ملیت جامعه و استقلال آن است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان افزود: ماه مبارک رمضان ماه کسب تقوا و فضیلت الهی است و این ماه فرصتی برای قرب الهی و کسب تقوای بیشتر برای مؤمنان است همان‌طور که در روایت از معصومین گفته‌شده است برای کسب حداکثری از فواید این ماه مبارک باید شکل ظاهری و محتوایی روزه را به‌جا آورد که البته شکل همان قوانین ظاهری برای ادای روزه و محتوا که آثار و برکات روزه است.

وی ادامه داد: رمضان، ماه نزول قرآن، ضیافت و رحمت الهی، ماه خودسازی و تقواست و یکی از راه‌های سلامت انسان‌ها برای خودسازی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان در ادامه با اشاره به سالروز تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی در کشور، گفت: در ۲۳ خردادماه سال ۱۳۵۹ حضرت امام خمینی(ره) فرمان تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی را صادر کردند و رهبر انقلاب نیز در پیام خود در افتتاح مجلس دهم به دو دغدغه اشاره داشتند که یکی از آن‌ها دغدغه فرهنگی کشور است.

خاتمی افزود: در حال حاضر دشمن سعی در غارت فرهنگی ملت‌ها یا به‌بیان‌دیگر در جنگ نرم، تلاش در فروپاشی عقاید فرهنگی و مذهبی ملت‌ها داردو این مسئله در طول تاریخ از اهمیت بالایی برخوردار بوده است همان‌طور که امام خمینی فرمودند «ما از حصر اقتصادی و دخالت نظامی نمی‌ترسیم، آن چیزی که ما را می‌ترساند وابستگی فرهنگی است.»

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان با بیان اینکه استقبال نکردن نمایندگان از حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس نگران‌کننده است،گفت: فرهنگ، اساس ملیت یک ملت و استقلال آن است.

خاتمی ادامه داد: مقام معظم رهبری نگران مسئله فرهنگی کشور هستند ولی در مجلس دهم که دوسوم ترکیب آنرا نمایندگان جدیدالورود و تازه‌نفس تشکیل می‌دهند، برای کمیسیون فرهنگی که از ضروریات است فقط سه نفر اعلام آمادگی کرده‌اند که امیدواریم نمایندگان با اهتمام در این امر برای بهبود و تعالی وضعیت فرهنگی کشور تلاش کنند.

وی همچنین در رابطه با کارشکنی عربستان در مراسم حج امسال، افزود: ناتوانی دولت و کشور عربستان در مدیریت حج سبب شد که بسیاری از حاجیان در روز و مراسم منا جان خود را از دست دهند و عربستان نه تنها عذرخواهی نکرد بلکه بهانه‌تراشی آنان نشان داد که این دولت و کشور به جان انسان‌ها ارزشی قائل نیستند و در اقدامی کارشکنانه حجاج ایرانی را از حج محروم کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان ۲۷ خرداد سالروز صدور فرمان تشکیل جهاد سازندگی به‌فرمان امام خمینی در سال ۵۸ است تا این نهاد انقلابی برای رفع محرومیت‌ها و رساندن پیام انقلاب و امام به محرومان فعالیت خود را آغاز کند، افزود: در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل سه وظیفه اصلی این سازمان حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی وا قتصادی کردن کشاورزی که همان صنعتی کردن کشاورزی و باغداری است و نیز ایجاد صنایع تکمیلی و صادرات است.