وزارت دفاع، اولین مجموعه تولیدی موشک کروز «نصر» هواپایه را به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحویل داد.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، همزمان با نهمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر، با حضور سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اولین مجموعه تولیدی موشک کروز ضد کشتی «نصر» هواپایه که توسط سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع به تولید انبوه رسیده است، به نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تحویل شد.

سردار دهقان در مراسم تحویل‌دهی این موشک ها طی سخنانی با تبریک ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران به همه فرماندهان، افسران و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران به ویژه در عرصه های دفاعی را از برکات انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دانست و تصریح کرد: دانشمندان ومتخصصان توانمند سازمان هوافضای وزارت دفاع با روحیه جهادی و انقلابی، نیازمندی های راهبردی نیروهای مسلح را در حوزه های مختلف تامین می کنند .

وی روزآمدسازی تجهیزات مورد نیاز نیروهای مسلح در عرصه رزم هوایی از طریق طراحی، بهینه‌سازی و ارتقای سامانه ها و تجهیزات را از اولویت های وزارت دفاع ذکر کرد و از سی و هفتمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان اوج خودباوری و خوداتکایی فرزندان رشید ملت ایران در وزارت دفاع یاد کرد.

وزیر دفاع گفت: در اجرای فرامین و رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا در تلاشی بی‌وقفه و موثر، تقویت همه جانبه نیروهای مسلح را وجهه همت خود قرار داده و در این مسیر هیچ مانعی نمی‌تواند حرکت رو به پیش ما را کند یا متوقف کند .

سردار دهقان در تشریح ماهیت موشک «نصر» هواپایه گفت: این موشک از قابلیت‌های بالایی برای انهدام اهداف مورد نظر برخوردار است.

وی با بیان اینکه موشک کروز نصر هواپایه توان عملیاتی و قدرت تاکتیکی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را بالا می‌برد، تصریح کرد: سیستم سلاح نصر هواپایه، قابلیت نصب و بهره‌برداری بر روی انواع جنگنده ها را داراست.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرویهای مسلح، در پایان با قدردانی از مدیران و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، از این صنعت پویا، پربار و بازدارنده به عنوان رکن رکین صنعت دفاعی کشور یاد کرد و از همکاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در به ثمر نشستن این دستاورد مهم تقدیر کرد.