یزد ـ ائمه جمعه شهرستان‌ های مختلف استان یزد امروز در خطبه‌ های نمازجمعه به مسائل مهمی همچون رهنمود های رهبری به نمایندگان مجلس، لزوم رفع مشکلات معیشتی مردم، توجه به فرهنگ دینی و …اشاره کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ امام جمعه بافق با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: اولویت ها در این دیدار مورد تاکید قرار گرفت و نمایندگان مجلس باید با عمل به این رهنمودها در مسیر بهبود وضعیت کشور در عرصه های مختلف فرهنگی و اقتصادی قدم بردارند.

حجت الاسلام سیدجواد سلیمانی بیان کرد: یکی از اولویت های مهمی که باید مورد توجه نمایندگان مجلس باشد، توجه ویژه به بحث اقتصاد مقاومتی است.

وی یادآور شد: نمایندگان مجلس باید به گونه ای در سیاست های داخلی عمل کنند که کشور از هرج و مرج در امان باشد ضمن اینکه سیاست های منطقه ای و بین المللی را به گونه ای مدنظر داشته باشد که سبب بالندگی کشور شود.

امام جمعه بافق با تاکید بر لزوم اشراف نمایندگان مجلس به موارد مطرح شده عنوان کرد: مطالعه دقیق و بررسی لازم در مورد موضوع‌های مختلف از مواردی است که باید مدنظر نمایندگان مجلس قرار گیرد.

فرهنگ تشیع اصیل‌ترین فرهنگ اسلامی است

سلیمانی همچنین با اشاره به مقوله فرهنگ به ویژه فرهنگ دینی و بیان اهمیت آن تصریح کرد: فرهنگ تشیع یکی از اصیل‌ترین فرهنگ‌های اسلامی است و به همین دلیل است که دشمنان قصد دارند به اصالت فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی خدشه وارد کنند.

امام جمعه بخش بهمن ابرکوه نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه بهمن با تاکید بر اینکه برای دستیابی به اهداف تعیین شده در نظام اسلامی باید انقلابی عمل کنیم، اظهار داشت: در طول بیش از سه دهه پیروزی انقلاب هر جا انقلاب عمل کرده ایم به موفقیت رسیده ایم.

حجت الاسلام رضا علیزاده بیان کرد: فرهنگ انقلابی باید در جامعه جاری و ساری باشد زیرا تداوم انقلاب به وجود نیروهای ارزشی و انقلابی است و این نیروها ثابت کرده اند هر کجا لازم باشد، در برابر دشمن می ایستند.

نیروهای انقلابی رشادت خود را در دوران دفاع مقدس ثابت کردند

وی عنوان کرد: نیروهای انقلابی و ارزشی رشادت خود را در دوران دفاع مقدس نشان داده اند و در دیگر برهه ها از جمله فتنه ۸۸ نیز با حضور خود دشمنان را از صحنه بیرون رانده اند.

علیزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس دهم اظهار داشت: مشکلات اقتصادی به ویژه رکود و اشتغال را مسائل مهمی بود که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد و مسئولان باید در این زمینه وارد عمل شوند و بدانند که شعار دادن در این عرصه کافی نیست.

وی افزود: به فریاد مردم برسیم؛ رکود، بیکاری و آسیب‌های اجتماعی امان را از مردم گرفته است تاکنون هم با امضا و اجرای برجام بر همگان روشن شد که غرب در عمل به وعده‌های خود صادق نیست و چاره‌ای جز بازگشت به مقاوم‌سازی اقتصاد نداریم.

فرهنگ دینی در جامعه اسلامی کمرنگ شده است

امام جمعه مهریز نیز در خطبه های این هفته نمازجمعه به مقوله فرهنگ دینی پرداخت و اظهار داشت: فرهنگ دینی در جامعه کمرنگ شده و مسئولان باید جدی تر در این زمینه وارد عمل شوند.

حجت الاسلام علی برهان با بیان اینکه ما در یک کشور اسلامی زندگی می کنیم و مذهب مردم این کشور تشیع است، افزود: مکتب تشیع باید نماد ارزش‌های اسلامی باشد بنابراین باید به سمت تقویت فرهنگ دینی برویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه (س) اظهار داشت: این بانوی بزرگوار همه ثروت و دارایی خود را در راه ترویج دین اسلام صرف کرد و پیشرفت‌های اسلام در بدو اسلام مرهون ایثارگری این بانوی نمونه است.

رمضان فرصتی برای تقویت روحیه خودداری از گناه است

برهان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه رمضان ماه تقرب به خدا و دوری از گناه و معصیت است و مومنان در این ماه با روزه داری و عبادت خدا می توانند روحیه خودداری از گناه را در خود تقویت کنند.

وی تاکید کرد: ماه رمضان فرصتی برای تقویت اراده، تسلط برای هوای نفس و مقابله با شیطان است و امیدواریم همه بندگان مومن خدا در این ماه حداکثر استفاده معنوی را برده و برای سفر آخرت توشه ای در خور و شایسته برگیرند.