اهواز ـ امام جمعه موقت اهواز گفت: متولیان فرهنگ باید به مسئله نفوذ دشمن توجه ویژه ای داشته باشند و از تولیدات فرهنگی داخلی سالم حمایت بیشتری داشته باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام ابوالحسن حسن زاده در خطبه های نماز جمعه این هفته بر بهره گیری مردم از فرصت های معنوی ماه مبارک رمضان تاکید کرد و اظهار داشت: باید نسبت به حفظ دستاوردهای ماه مبارک رمضان کوشا باشیم، دستاوردها و فرصت های طلایی که به دست آمده را قدر بدانیم و حفظ کنیم.

وی افزود: ماه مبارک رمضان، فرصتی استثنایی و بس گرانقدر و ارزشمند است که باید با برنامه‌ریزی صحیح به استقبال آن برویم. این ماه فرصتی برای دعا و نیایش و شب زنده‌ داری است که عشق ملکوتی و انس با محبوب جاودانه را پدید می‌ آورد.

امام جمعه موقت اهواز اضافه کرد: این ایام با برکت دل و جان انسان ها را از الطاف بی کران الهی غنی می سازد و راه ایمان و تقوای الهی را هموار می کند.

حسن زاده ادامه داد: در سفره های افطاری و سحری خود به یاد کسانی باشیم که در سختی و فقر قرار دارند، شایسته نیست که در شهری مسلمان نشین نسبت به اطرافیان خود به ویژه در ماه مبارک رمضان بی تفاوت باشیم.

امام جمعه اهواز در بخش دیگری از خطبه ها عنوان کرد: با توجه به اعلام وزارت جهاد کشاورزی کشت برنج تنها برای استان‌ های گیلان و مازندران مجاز و برای استان‌های دیگر کشور ممنوع خواهد بود.

وی بیان کرد: خوزستان نباید اولین استانی باشد که این طرح در آن به اجرا در می ‌آید زیرا آب خوزستان به استان ‌های دیگر وارد می‌ شود و در آنجا برنج‌ کاری صورت گیرد. این قوانین باید در استان ‌هایی به اجرا درآید که محصولات دیگر نیز کشت می ‌شود.

حسن زاده همچنین با تاکید اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس بر مقوله فرهنگ، خاطرنشان کرد: متولیان فرهنگ باید به مسئله نفوذ دشمن توجه ویژه ای داشته باشند و از تولیدات فرهنگی داخلی سالم حمایت بیشتری داشته باشند.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: فرهنگ و اقتصاد مقاومتی به عنوان دو موضوع مهم در تحقق پپیشرفت و بالندگی در جامعه هستند و این دو مقوله می تواند کشور را در مقابل هجمه های دشمنان مصون کند موضوعی که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تاکید کرده اند.

وی با اشاره به وظیفه مسئولان در تحقق شعار امسال ادامه داد: دولت باید با حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان زمینه را برای عملی شدن اقتصاد مقاومتی فراهم کند.

حسن زاده در پایان، با اشاره به پیشرفت های کشور در زمینه های مختلف مثل انرژی هسته ای، نانو و دیگر علوم پیشروی کنونی در جهان گفت: رسیدن به این پیشرفت ها جز با داشتن روحیه انقلابی در بین مردم و به خصوص جوانان ما حاصل نمی شد.