قم – امام جمعه قم با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی بار سنگینی را در عرصه‌ های فرهنگی بر دوش دارد، گفت: نباید اجازه داد ولنگاری فرهنگی در جامعه رواج یابد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای شهر برگزار شد، در سخنانی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه رمضان ماه مسابقه عبادت خداوند است و خداوند به این مسابقه نگاه می‌کنند و در مقابل ملائکه به بندگان خود افتخار می‌کند.

وی ابراز داشت: بر اساس روایات حسنات در این ماه چندین برابر ثبت می‌شود و گناهان در این ماه بخشیده خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: فرصت‌های طلایی در ماه مبارک رمضان وجود دارد و انسان باید از این فرصت برای توبه و انابه استفاده کنند.

وی در ادامه با یادآور شدن ماهیت شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار داشت: این شورا بار سنگینی را در عرصه‌های فرهنگی بر دوش دارد.

آیت الله حسینی بوشهری ابراز داشت: متأسفانه فیلمی تهیه می‌شود و به اکران عمومی درمی‌آید و تهیه‌کنندگان آن پول‌های هنگفتی از این راه به دست می‌آورند درحالی‌که مسئولان می‌بایست نظارت لازم را داشته باشند و چنین نمی‌شود و بعد از مدت‌ها مبادرت به جلوگیری از این فیلم می‌کنند که این امر زیبنده جامعه اسلامی نیست و نباید اجازه داد ولنگاری فرهنگی در جامعه رواج یابد.

تأمین استقلال با رونق کشاورزی

وی با اشاره به سالروز تأسیس جهاد سازندگی اظهار داشت: اگر کشاورزی در ایران رونق یابد استقلال کشور تا حد زیادی تأمین خواهد شد.

امام جمعه قم تصریح کرد: برای کشور به گستردگی ایران زیبنده نیست هر روز گزارش‌های از واردات محصولات کشاورزی را بشنویم.

وی با اشاره به در پیش بودن سالروز رحلت حضرت خدیجه اظهار داشت: پیامبر همواره نسبت به حضرت خدیجه احترامی کردند و می‌فرمودند روزی که دیگران به من پشت کردن حضرت خدیجه ثروت خود را در اختیار اسلام گذاشت.

آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود سخنرانی رهبر معظم انقلاب در سالگرد ارتحال امام را منشور دیگری برای انقلاب اسلامی دانست و افزود: رهبری در این سخنرانی ویژگی‌های امام راحل را به زیبایی ترسیم کردند و تأکید کردند که انقلابی بودند موجب عقب نشینی دشمنان از ما خواهد شد و به هر جا انقلابی عمل کردیم این دشمن بود که عقب نشینی کرده است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند هر جا از انقلابی بودن خود عقب نشینی کردیم آن‌ها جلوتر آمده‌اند.

سازمان ملل تنها برای کشورهای استکباری است

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در بخش دیگری از خطبه‌های خود با اشاره به فصاحت سازمان ملل در خط زدن اسم عربستان از لیست ناقضان حقوق بشر و کودکان در جنگ یمن، اظهار داشت: این‌گونه که مشخص است سازمان ملل تنها برای کشورهای استکباری است و توضیح بان کی مون در خصوص خط زدن اسم عربستان از لیست ناقضان حقوق کودک نیز رسوایی و شرم آور بود.

وی افزود: در روزهای قبل سازمان ملل عربستان را در لیست ناقضان حقوق کودکان در جنگ یمن اعلام کرد اما چند روز بعد بان کی مون گفت چون عربستان سازمان ملل را تهدید کرده و گفته که حمایت‌های مالی خود را برای برنامه‌های این نهاد قطع خواهد کرد ما عربستان را از این لیست خارج کردیم.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: در حمله به برج‌های دوقلو اسنادی علیه عربستان وجود داشت که سعودی‌ها با دادن پول مانع از افشای اسناد شدند.