قم – پیکر مطهر پاسدار شهید مهدی طهماسبی اعزامی از قم به سوریه برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) و مبارزه با تکفیری‌ ها در قم تشییع شد.

به گزارش پرس شیعه؛ مراسم تشییع پیکر مطهر پاسدار شهید مهدی طهماسبی بعد از اقامه نماز جمعه قم از مصلای قدس به سمت گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) بر روی دوش مومنان روزه‌دار برگزار شد.

پس از آنکه نماز میت بر پیکر مطهر این شهید در مصلای قدس اقامه شد تابوت شهید بر روی دستان نمازگزاران و روزه داران به سمت چهارراه بیمارستان و از آنجا به سمت حرم مطهر و گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) تشییع شد.

وصیتنامه این شهید نیز در طول مسیر تشییع قرائت شد.

با وجود گرمای هوا و روزه‌دار بودن مردم شهید پرور قم؛ از آنجا که مقرر شده بود تشییع شهید تا میدان شهدا باشد؛ اما مردم قدرشناس قم پیکر این شهید را با پای پیاده تا گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) که مسافتی نسبتاً طولانی از مصلی قدس واقع در میدان جانبازان بود همراهی کردند و درطول مسیر نیز ذکر مصیبت اباعبدالله از سوی مداحان اهل بیت(ع) انجام گرفت.

پیکر این شهید در قطعه شهدای مدافع حرم در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) و در جوار شهدای هشت سال جنگ تحمیلی به خاک سپرده شد.

شهید طهماسبی از پاسداران مرکز آموزش و تربیت پاسداری علویون استان قم و فرزند پاسدار بازنشسته کریم طهماسبی بود و پیش از شهادت در شهر قم سکونت داشت و دو فرزند از وی به یادگار مانده است.