مشهد – امام جمعه مشهد گفت: امروز جامعه در شرایطی قرار دارد که محرومین دیگر قدرت تأمین زندگی را ندارند که مسئله محرومیت در کشور و جامعه ما، بخش عظیمی از اقشار آبرومند را فراگرفته است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله علم‌ الهدی عصر جمعه در خطبه های این هفته نماز جمعه درجمع مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی اظهار کرد: امروز جامعه در شرایطی قرار دارد که محرومین دیگر قدرت تأمین زندگی را ندارند که متاسفانه مسئله محرومیت در کشور و جامعه ما، بخش عظیمی از اقشار آبرومند ما را فراگرفته است.

وی با بیان اینکه شنیده شده ۷۰۰ کارگر به فاصله یک شبانه‌روز در استان خراسان رضوی بیکار شده‌اند، افزود: امروز بین ۷ تا ۱۰ میلیون بیکار در کشور داریم.

آیت‌الله علم‌الهدی همچنین به حضور پیکر دو شهید مدافع حرم در حرم رضوی اشاره کرد و افزود: نماز جمعه این هفته مشهد با حضور ملکوتی دو عنصر به پرواز در آمده است.

وی با اشاره به اینکه مسئله بیکاری مثل یک اختاپوس و بلای خانمان‌سوز به جان این مردم افتاده است، افزود: رهبر انقلاب اخیراً فرمودند پیش از آنکه این آدم در برابر خانواده خود خجالت بکشد، این نظام و ما هستیم که خجالت می‌کشیم.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی یاد آور شد: محرومیت و فقر در جامعه باعث به وجود آمدن فساد می شود، خود فروشی و فساد اخلاقی به خاطر این ناروایی‌هاست، جامعه ما را گرفته است.

وی در ادامه به زمان تاسیس شورای عالی فرهنگی اشاره کرد و افزود: دو روز دیگر سالگرد حکم امام برای ستاد انقلاب فرهنگی و سالگرد تأسیس شورای عالی انقلاب فرهنگی است، مسؤولین نظام در طول این مدت چه در این دولت و چه در دولت‌های گذشته ‌در جهت ارتقاء فرهنگی‌ این کشور و براندازی نارسایی‌های فرهنگی چه کردند.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه عدم حل مشکلات اقتصادی مردم توجه نکردن به فرمایشات رهبری است، بیان کرد: ایشان در مورد تهاجم فرهنگی، ناتوفرهنگی و شبیخون فرهنگی هشدار دادند چرا کسی به آن عمل نمی کند، همچنین در مورد اقتصاد هم رهنمودهایی داشتند و از سه سال قبل، راه حل آن را اقتصاد مقاومتی دانستند. در کل کشور با وجود این همه اقتصاد دان یک نفر نیست که از فرمول اقتصاد مقاومتی ایرادی بگیرد اما شما ببینید چه کردند با اقتصاد مقاومتی تا جای پیش رفتند که رهبری فرمودند صحبت در مورد اقتصاد مقاومتی دیگر بی فایده است.

امام جمعه مشهد افزود: رهبری در چند ماه قبل منشوری برای آستان قدس رضوی اعلام کردند و به فاصله این چند ماه مشاهده شد انسان‌هایی که سال‌ها آرزوی زیارت حرم مطهر رضوی را داشتند، به راحتی می توانند از نقاط مختلف کشور به زیارت امام رضا (ع) مشرف شوند.

آیت‌الله علم‌الهدی گفت: رهبری سه سال است راهکارهای اقتصاد مقاومتی را دادند اما متاسفانه یکی از این راهکارها عملی نشده است و یک قدم در این راه برداشت نشده است.