کرج – نماینده ولی فقیه در استان البرز راه مبارزه با فتنه‌ های داخلی و خارجی را حفظ شور انقلابی مورد تایید مقام معظم رهبری، دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سید محمد مهدی حسینی‌ همدانی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته کرج با اشاره به اینکه ربا گناهی فردی و اجتماعی است و آثار تخریبی فراوانی به همراه دارد، اظهار کرد: ربا شمشمیر کشیدن به روی خداوند است و این تعبیری است که برای هیچ یک از گناهان نیامده است.

وی با بیان اینکه عذاب رباخواری همانند عذاب کفر است، افزود: مومن و فردی که مطیع خداست به رباخواری نزدیک نمی شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به ماه مبارک رمضان و لزوم بهره مندی از این ماه پر برکت بر قرائت قرآن، استغفار و تلاش برای تزکیه نفس از آلودگی و گناهان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه باید به قرآن در همه زمینه ها اهمیت داد، ادامه داد: باید جلسات تلاوت مجلسی قرآن در مساجد و محافل محلی برپا شود چراکه در این صورت تحول زیادی در فکر، رفتار و اخلاق مردم آن منطقه ایجاد می شود که این امر به تجربه به اثبات رسیده است.

لزوم پخش زنده قرآن و اذان از تریبون مساجد

خطیب جمعه کرج با تاکید بر لزوم پخش زنده قرآن و اذان از تریبون مساجد، تصریح کرد: این ظرفیت در جوانان وجود دارد که باید از آن بهره ببریم و فعالیت های جذاب قرآنی را افزایش دهیم چراکه جهان امروز تشنه معارف اسلام است و دشمنان نیز به این واقعیت پی برده اند و تلاش می کنند با جریان سازی آن را خنثی کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه در استان نیز قابلیت هایی وجود دارد که باید به آن ها توجه کرد تا احیا شوند، گفت: البته فعالیت های قرآنی نباید با محوریت نفع مادی انجام شود چراکه در این صورت ارزش و برکت خود را از دست می دهد و قرآن نباید با پول آلوده شود.

وی با اشاره به اینکه برای بهره مندی از قرآن و ساختن جامعه با اهداف عالی باید کار خود را از مهدکودک ها آغاز کنیم، بیان کرد: متاسفانه این بخش رها شده، چراکه متولی واقعی و متخصص در این زمینه وجود ندارد.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه کارهای پراکنده ای صورت می گیرد اما بر روی قاعده نیست، افزود: دستگاهای متولی این کار متفاوت هستند، کاری که باید توسط آموزش و پرورش انجام شود؛ به بهزیستی که وظیفه آن نگهداری است سپرده شده و به سبب اینکه نمی توانند کار خود را به درستی انجام دهد، افراد سودجو آن را به دست می گیرند.

ضرورت جلوگیری از برنامه های نامناسب در مهدهای کودک

وی با اشاره به اینکه فرقه ها و عقاید باطل در مقام عمل وارد این حوزه می شوند، خاطرنشان کرد: آنان با استفاده از مسائلی که با شرع و عرف تطابق ندارد، مسیر فرزندان را از سنین کودکی منحرف می کنند.

نماینده‌ولی‌فقیه در استان البرز با بیان سرمایه گذاری بر روی مهدکودک ها یکی از اهداف دشمنان است، گفت: باید به مهدهای قرآنی و مهدهای کودک در کشور توجه کنیم چراکه در حال حاضر با وجود داشتن معارف قرآن و اهل بیت، برنامه های نامناسبی در مهدهای کودک صورت می گیرد.

وی با اشاره به دهم ماه مبارک رمضان، سالروز ارتحال حضرت خدیجه(س) همسر با وفای پیامبر(ص)، بیان کرد: این بانوی اسوه ایثار و مهربانی تا آخرین لحظه و با تمام وجود هرآنچه داشت را در اختیار اسلام و پیامبر خدا قرار داد.

امام جمعه کرج با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در مرقد مطهر امام راحل و نمایندگان جدید مجلس شورای اسلامی، گفت: در این سخنرانی ها به اموری که برای حفظ دستاوردها و رشد و ترقی آینده کشور مهم است تاکید شد و همچنین توصیه هایی برای بهتر شدن امور ارائه کردند.

انقلابی عمل کردن مورد تاکید رهبری است

وی افزود: تبیین شاخص مهم انقلابی بودن و اینکه عامل موفقیت کشور در انقلابی بودن و انقلابی عمل کردن است از دیگر تاکیدات مقام معظم رهبری بود.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه یکی از راه های مبارزه با فتنه های داخلی و خارجی حفظ شور انقلابی است، بیان کرد: هر جریانی که در دنیا واقع می شود، زوایای پنهان آن توسط ایشان به عنوان بینای جامعه تبیین می شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز خاطرنشان کرد: زمانی که عده ای اینگونه القا می کنند و اذهان را اینگونه به انحراف می برند که برای تعامل با دنیا باید دست از انقلابی بودن کشید تا دشمنان به ما اجازه نفس کشیدن بدهند، مقام معظم رهبی روشنگری می کنند.

وی یادآور شد: افرادی که آرمان های انقلاب را قبول ندارند، نمی توانند انقلابی عمل کنند و در مقابل دشمن سرخم کرده و خجالت زده می شوند ار انقالابی بودن خود و در همین راستا انحرافاتی با عنوان اسلام انقلابی و اسلام رحمانی ایجاد می کنند.

کشته شدن ۵۱۰ کودک در یمن

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه طرح تلاش دشمن برای تغییر ماهیت و سیرت انقلاب علنی شده و سعی دارند گفتمان انقلابی نظام اسلامی را از درون تهی کنند، افزود: تلاش زیادی در این حوزه انجام می دهند اما به امام عرض می کنیم فرزندان شما و امت بیدار و هوشیار انقلاب اسلامی لحظه ای از ارزش های انقلابی فاصله نگرفته و اجازه تعرض به احدی نمی دهد.

خطیب جمعه کرج با تاکید بر اینکه رهبری از مجلس خواستند که سنگری استوار در برابر ترفند و افزون خواهی استکبار باشد، گفت: کینه آمریکا به ایران تمامی ندارد و گزارش وزارت خزانه داری آمریکا در مورد محدودیت های معامله با ایران در روزهای اخیر و نیز معرفی ایران به عنوان حامی اصلی تروریسم بیانگر این امر است.

وی با بیان اینکه این در حالی است که ایران بیشترین ضربه را از تروریست خوده و در این راه ۱۷ هزار شهید ترور در کشور وجود دارد، اظهار کرد: با این وجود خیمه شب بازی در سازمان ملل راه انداخته اند.

وی به ائتلافی که صعودی در آن نقش اساسی داشته و نقض حقوق کودکان را قطعی کرده اشاره کرد و گفت: تاکنون ۵۱۰ کودک در یمن کشته شده و ۷۰۰ کودک زخمی شده اند که از فهرست سیاه با رشوه و یا تهدید، پاک شده است که مشخص نیست سازمان ملل چگونه می خواهد این ننگ را از دامن خود پاک کند.

غرب در رابطه با برجام صادق نیست

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه کینه آمریکا و استکبار نسبت به ایران تمامی ندارد و متقابلا ایران نیز این کینه را دراد و در شعارهای خود آن را نشان می دهد، تاکید کرد: ترس و وحشتی که به واسطه انفجار و مرگ چندین نفر از آنان به جان رژیم صهیونیستی افتاده، ترس عجیبی است که سبب شده امروز به عنوان نخستین جمعه ماه رمضان از ورود هزاران فلسطینی به مسجد قدس جلوگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: آنان نمی دانند که سراسر عالم اسلام منتظر است که این غده سرطانی از جامعه اسلامی پاک شود و هر جمعه شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر امریکا را زمزمه می کنند.

امام جمعه کرج ضمن اشاره به اینکه دو وظیفه مهم توسط رهبر برای مجلس تعیین شده است، گفت: اقتصاد مقاومتی با توجه به عدم صادق بودن غرب به وعده هایش در مورد برجام از اهمیت زیادی برخوردار است و باید از این نسخه نجات بخش اقتصاد استفاده کرد که مجلس با تعیین خط و مشی دقیق و نظارت مستمر می تواند از بسیاری از موانع جلوگیری کند.

وی تصریح کرد: یکی از مسائل مهم اقتصادی بخش کشاورزی است که باید با توجه به روز جهاد کشاورزی که ۲۷ خردادماه است، اهتمام بیشتری به آن داشته باشیم چراکه کشاورزی مهمترین نقش را در حوزه توسعه اقتصادی کشور و اقتصاد مقاومتی ایفا می کند.

تغییر ماهیت انقلاب اسلامی خواسته دشمن است

خطیب جمعه کرج با اشاره به تاکید رهبری به تلاش مجدانه به گسترش و ژرف سازی فرهنگ اسلامی، گفت: تلاش دشمن برای اجرای اهداف خود کاملا مشخص است که در این راستا نفوذ و تغییر ماهیت انقلاب را در دستور کار خود قرار داده است که در این راستا باید مسئولان بیشتر حواسشان را جمع کنند.

وی افزود: مشاور دبیر کل سازمان ملل با فعال انقلاب های مخملی و رنگی و کسی که برای براندازی نظام تلاش کرده در روزهای گذشته در ایران حضور داشته و با برخی دستگاه ها و مسئولان نشست و برخاست داشته، در صورتی که به جنایات اقتصادی در دنیا معروف است.

آیت‌الله حسینی همدانی تاکید کرد: باید به مسئله نفوذ در این حوزه توجه کرد، هرکس غفلت کند و راه رخنه را باز کند، خائن به ملت است؛ تلاش دشمن تغییر ماهست انقلاب است و در حال آسیب زدن به فرهنگ عمومی جامعه است.

خطیب جمعه کرج با بیان اینکه مسئولی که چشم پوشی می کند و اقدام درستی در این زمینه نداشته و حتی چشم پوشی می کند باید توسط مجلس دنبال شود، گفت: باید از وی سوال شود چراکه مجلس باید بر اساس وظیفه باید نظارت کند.

اعلام آمادگی ۴ نفر برای عضویت در کمیسیون فرهنگی مجلس

وی با تاکید بر اینکه اگر مجلس غیر از قانونگذاری به وظیفه نظارتی خود را موقع عمل نکند، مسائل فرهنگی کشور از هم اکنون وخیم تر می شود، بیان کرد: تعبیر رهبر به دلنگاری و بی اهتمامی در دستگاه های فرهنگی تعبیر دردآوری است که در استان ما نیز مشهود است.

نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: وقتی برای دستگاه فرهنگی مسئولی قرار داده می شود که مدرک تحصیلی وی ارتباطی به مسائل فرهنگی ندارد، مشخص است کار به کجا ختم می شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت در مقام اجراست و باید مجری قوانین باشد، افزود: ۲۳ خرداد سالروز فرمان امام مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی است و با توجه به سرمایه گذاری دشمن بر روی مسائل فرهنگی، امام و مقام معظم رهبری هشدارهایی در این زمینه می دهند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه اعلام آمادگی تنها ۴ نفر در مجلس برای کمیسیون فرهنگی نشان از عدم اهتمام در این زمینه است، خاطرنشان کرد: نکند به سبب انتخابات ریاست جمهوری آینده و امثال آن، دین و ارزش های الهی را لگد مال کنید، وقت اصلاح بگذرد و شما خواب باشید.

افزایش متکدیان در کرج چهره شهر را خراب کرده است

وی افزود: چرا وزرات ارشاد باید اجازه فعالیت به کسانی دهد که با نظام و اسلام عناد دارند؟ و با کسانی دست دهد که با نظام عناد دارند و با آنان در یک جا بنشیند و از آنان دفاع کند و با آنان عکس بگیرد که اکنون این عکس گرفتن با آنان به کلاس کار برای مسئولان تبدیل شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان تصریح کرد: می گویند مردم شاد نیستند و شما مخالف شادی مردم هستید، آیا با حرام و اختلاط زن و مرد و مجالس حرام که عده خاصی در آن شرکت می کنند برای مردم شادی ایجاد می شود؟ آن چیزی که اکنون شادی را از مردم گرفته رکود، بیکاری و مسائل اقتصادی است که رمق را از افراد گرفته است و باید برای این امور چاره اندیشی کرد.

وی در پایان به نیروی انتظامی نیز تاکید کرد که همانند سابق با قدرت جلوی مظاهر بی بند و باری، بی عفتی و روزه خواری بایستد و گفت: افزایش متکدیان در سطح شهر چهره شهر را خراب کرده و در همین راستا با مسئولان مربوطه نیز تماس گرفتم و در خواست می کنم دستگاه های متصدی نسبت به این ناهنجاری اجتماعی اقدام عاجل داشته باشند.