ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر مسئله اشتغال جوانان و قاچاق کالا به مشکل بزرگی تدبیل شده اند بنابراین دولت و مجلس باید برای حل این دو مشکل تلاش کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با بیان اینکه مسئله اشتغال در جامعه ما به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است افزود: دولت و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باید این موضوع حساس را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند و در این راستا تلاش کنند از ورود اجناس کالاهای قاچاق به داخل کشور جلوگیری شود.

وی ادامه داد: کالای قاچاق همچون خنجری از پشت به انقلاب اسلامی ایران ضربه زده است و برای از بین بردن این معضل باید تمامی مسئولان و مردم دست به دست هم دهند و مسئولان از ورود اجناس قاچاق و مردم از خرید این اجناس جلوگیری کنند که این دو می‌تواند کمک شایانی به مسئله اشتغال کند.

حجت الاسلام قریشی افزود: اشتغال بانوان در مناصب دولتی و کاری را باید قدر دانست و برای بانوان زمینه فعالیت‌ها در برخی زمینه‌ها را داد ولی نباید بانوان ایران اسلامی بیش از بیش به کار و فعالیت در خارج از خانه بپردازند.

امام جمعه ارومیه گفت: از مهم‌ترین وظیفه بانوان می‌توان به مدیریت همسر و تربیت فرزندان خود نام برد که یکی از ارزش‌های تعالی انسانی و اسلامی است که بیش از انجام هر فعالیتی برای بانوان شایست هاست این امور را بجا بیاورند.

حجت الاسلام قریشی در ادامه با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی، دوری از محرمات و اطاعت از دستورات خداوند متعال اظهار داشت: بر همه ما وظیفه است که حرمت ماه رمضان و روزه داری را حفظ کنیم و در ملأ عام و به طور آشکار قصد بر روزه خواری نکنیم.

وی افزود: کسی که روزه خواری کند دچار عقوبت الهی می‌شود و اگر کسی این معصیت را به طور آشکار انجام دهد بیشتر از افراد دیگر مورد خشم الهی قرار می‌گیرد و اگر کسی مورد غضب خداوند قرار گیرد آسیب جدی خواهد دید که جبران آن از دیگر صدمات دشوارتر است.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: اگر در جامعه‌ای معصیتی شود و مردم از این امر جلوگیری نکنند در زمانی نه چندان دور مورد عقوبت الهی قرار می‌گیرند پس همه ما موظف هستیم به کسانی که به صورت آشکار فعل گناهی انجام می‌دهند را راهنمایی کنیم و در غیر این صورت این گناهان دامان تمام افراد جامعه را فرا می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: جمع خوانی قرآن را گران قیمت بشماریم و در چنین مجالسی شرکت کنیم که سبب نزول برکات الهی بر جامعه و افراد آن است و به اعضای خانواده خود یاد دهیم همیشه با قرآن مأنوس باشند و در خانه خود نیز به تلاوت آن مشغول باشیم که سبب نزول برکات الهی است.

قریشی گفت: تمامی مسئولان جامعه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی که مدیریت جامعه در دست آن‌ها است به سخنان مقام معظم رهبری گوش فرا دهند و سخنان این بزرگوار را سرلوحه کار مدیریتی خود قرار دهند چرا که دوره مدیریت اندک و زودگذر است و نباید گناهی مرتکب شد که در روز قیامت دست خالی بود.