اردبیل – خطیب جمعه اردبیل عقب‌ نشینی دبیرکل سازمان ملل از بیانیه محکومیت عربستان در نقض حقوق کودکان در یمن را افتضاح تاریخی و اهانت به تمام دولت‌ ها و ملت‌ ها دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود: پس گرفتن این بیانیه و بازگرداندن عربستان به لیست سفید بعد از قراردادن آنها در لیست سیاه افتضاحی بی نظیر در تاریخ سازمان ملل است.

وی تاکید کرد که این خیانت علاوه بر اینکه حیثیت سازمان ملل را زیر سؤال می برد و سایر بیاینه ها و تصمیمات این نهاد بین المللی را از اعتبار می اندازد، اهانت به تمام دولت ها و ملت هایی است که در این سازمان عضویت دارند.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: با این افتضاح از این به بعد احمد شهید نماینده شورای حقوق بشر سازمان ملل در ایران حق هیچ اظهار نظری در خصوص حقوق بشر در ایران را نخواهد داشت.

وی در عین حال اظهارات بان کی مون دبیرکل سازمان ملل را که گفته “من تحت فشار شدید بودم و لذا تصمیم بسیار دردناکی گرفتم”، افتضاح بزرگ برای عربستان برشمرد.

عاملی با اشاره به سخنان مفتیان عربستان که جنگ یمن را مقدس اعلام کرده اند، بیان داشت: آیا در محکمه الهی برای اثبات قدسیت دفن کودکان زیر خروارها آوار و کور و بی دست و پا کردن هزاران کودک یمنی جوابی خواهید داشت.

وی به مناسبت روز مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: کشور ما هدف است و شیطنت بین المللی پشت قضیه مواد مخدر وجود دارد و این معضل جز با اراده ملی و ورود ملت به عرصه مبارزه با این پدیده شوم، قابل مهار نیست.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری متذکر شد: هرکس اطلاعی از خیانت های سوداگران مرگ داشته باشد، شرعا واجب است به مسئولان اطلاع دهد والا در روز قیامت شریک تمام مصائب ناشی از توزیع مواد مزبور خواهد بود.

وی ثواب شرکت در این مبارزه مقدس را بالاتر از اعمال شب قدر و زیارت عتبات و مکه و مدینه دانست و از فعالیت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر مخصوصا از اقدامات نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان (ع) در این خصوص تقدیر کرد.

عاملی همچنین با اشاره به فضیلت های ماه مبارک رمضان از مردم این استان خواست طی این ماه به طور ویژه حرمت مستمندان را پاس بدارند و متمولان در تامین نیاز نیازمندان همکاری ویژه با موسسات خیریه و کمیته امداد داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه حرمت ماه مبارک رمضان با نزول قرآن است و طبق روایات باید با قرآن به استقبال ماه مبارک رفت، عنوان کرد: تمهید مقدمات جزء خوانی در مساجد از اهم وظائف هیئت امناء مساجد است و آنها با قصور در این امر مهم باید از سمت خود کناره گیری کنند.