طبس- امام‌ جمعه طبس گفت: متأسفانه دیدگاه برخی از مسئولان با دغدغه‌ های رهبری مغایرت دارد و شاد بودن در جامعه را به هر قیمت و ارزشی مجاز می‌دانند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام سید ابراهیم مهاجریان در جمع نمازگزاران طبس با اشاره به دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگی که در جمع نمایندگان مجلس مطرح کردند اظهار کرد: متأسفانه دیدگاه برخی از مسئولان با دغدغه‌های رهبری مغایرت دارد و شاد بودن در جامعه را به هر قیمت و ارزشی مجاز می‌دانند که این موضوع در شهر طبس نیز چنین است.

وی با بیان اینکه توصیه‌های رهبری به اعضای مجلس در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی که مسئله مهم کشوراست نشان از اهمیت بیش‌ازپیش این موضوع دارد؛ عنوان کرد: رهبری در خصوص مسائل فرهنگی ابراز ناراحتی و نگرانی کرده‌اند که نباید از نفوذ دشمن غافل شد.

وی ادامه داد: این موضوع در بلندمدت از اقتصاد نیز مهم‌تر است که در مسئله فرهنگ احساس ولنگاری می‌کنم.

خطیب جمعه طبس افزود: در حوزه فرهنگی در زمینه تولید فیلم‌های سینمایی مشکلات زیادی وجود دارد که خیلی از مسئولان ما این حساسیت را ندارند و می‌گویند بگذارید جامعه شاد باشد.

وی با تاکید بر اینکه نباید شاد بودن با زیر سؤال بردن ارزش‌های اسلامی باشد، افزود: برخی از مدیریت‌ها حتی در همین شهرستان ما این ولنگاری‌ها و بی‌تفاوتی‌ها را دارند و میگویند این مجوز اداره ارشاد دارد بگذارید انجام شود.

حجت الاسلام مهاجریان گفت: باید بگوییم مگر ارشاد معصوم است؟ این از مهم‌ترین دغدغه‌های رهبری است که مسئولان ما باید به حوزه فرهنگی توجه ویژه داشته باشند.

تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی در سال ۵۹ به دستور امام خمینی (ره)؛ سالروز بمباران وحشیانه جنوب لبنان در سال ۶۱؛ سالروز شهادت مجاهدان اسلام؛ وفات حضرت خدیجه (س) در دهم رمضان، مسئله بدحجابی و بی‌حجابی، روز کشاورزی و جهاد کشاورزی از دیگر محورهای خطیب جمعه طبس بود که در خصوص آنها سخن گفت.