بشرویه – امام جمعه شهرستان بشرویه گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای دستگیری از نیازمندان است و باید برای مشکل گشایی از فقرا و ایتام تلاش کنیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات نمازگزاران و روزه داران گفت: ماه رمضان ماهی است که همه مؤمنین مهمان خداوند هستند وهمچنین در پایان این ماه عیدی خود را از پروردگار حق تعالی دریافت می کنند.

وی افزود: دراین ماه نورانی گناهان بندگان بخشیده، ناامیدی ها برطرف و مشکلات کمتر می شود چرا که در این ماه، مومن انس بیشتری با خدا داشته و از این رو مورد لطف و عنایت پروردگار قرار می گیرد.

امام جمعه بشرویه گفت: روزه داران بایستی این ماه را مغتنم شمرده و در این فرصت معنوی با انجام اعمال مستحبی و قرائت دعا و قران به خداوند نزدیک تر شوند.

حجت الاسلام شمس الدین ادامه داد: خداوند در این ماه درس احسان و انجام عمل خیر به ما می آموزد بطوری که هر مومنی بدور از ریا عملی خیر و نیکو انجام دهد خداوند پاداش چند برابری به او عطا می کند.

وی خطاب به کسانی که کینه و بخل را در دلهای خود می پروانند گفت: در این ماه با برکت با توکل و توسل به خداوند متعال بخل و حسد را از دل بیرون کنید تا خداوند نیز قلبتان را سرشار از انوار الهی گرداند.

امام جمعه بشرویه با اشاره به اعمالی که دل انسان را به خداوند نزدیک می کند افزود: یکی از این اعمال در این ماه اطعام و افطاری دادن به فقرا با خلوص نیت است.

لزوم ترویج طرح های نوین آبیاری در شهرستان

حجت الاسلام شمس الدین در ادامه به نعمت امنیت در کشور ایران به برکت انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: به برکت این انقلاب است که کشور ایران از تحولات منطقه و انسان کشی داعش در امان مانده است.

وی افزود: توطئه ها و نقشه های داعش تنها با هدف خدشه وارد کردن به اسلام است.

امام جمعه شهرستان بشرویه به فشارهای دشمن از طریق جنگ اقتصادی و جنگ نرم به کشور ایران اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با در پیش گرفتن توصیه های مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی می توانیم در مقابل این دو جنگ دشمن نیز پیروز باشیم.

حجت الاسلام شمس الدین با اشاره به هفته جهاد کشاورزی نیز گفت: با توجه به امرار معاش قشر عظیمی در بشرویه از طریق کشاورزی و دامداری و وجود خشکسالی شدید در این شهرستان می طلبد تا مدیران و کارشناسان جهاد کشاورزی با اجرای طرح های نوین آبیاری علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب چرخ رونق کشاورزی را در منطقه بچرخانند.