بجنورد – امام‌ جمعه بجنورد بااشاره به عضویت اندک نمایندگان مجلس در کمیسیون فرهنگی،گفت: به رغم فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به مسائل فرهنگی، متأسفانه این کم مهری‌ها از مجلس آغاز شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بجنورد بابیان اینکه نباید به فرهنگ و مسائل فرهنگی کم مهری شود، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) علاوه بر تذکر و توجه به شاخص‌های انقلابی بودن و انقلابی زیستن بر توجه به اقتصاد مقاومتی و مسائل فرهنگی که نیاز جامعه امروزی است تأکید فرمودند لیکن با ثبت‌نام تعداد کم نمایندگان در کمیسیون فرهنگی این موضوع جای بحث دارد.

حجت‌الاسلام یعقوبی تأکید کرد: نمایندگان مجلس نباید به‌قرار گرفتن در کمیسیون‌های مجلس به دید محلی برای کسب نام، شهرت و نان نگاه کنند بلکه باید به عزت فرهنگ و قدرت دینی ایمان داشته و استقلال را برجسته جلوه دهند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب بر شاخص‌های انقلابی بودن تأکید دارند، بنابراین ما نیز با توجه بر فرمایشات ایشان باید انقلابی بودن را وقف مقطع خاصی ندانسته و بر شناخت راه امام (ره) اهتمام ویژه ای داشته باشیم و از آرمان های ایشان الهام بگیریم.

امام‌جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از حضور چهار هزار نفری مردم خراسان شمالی در مراسم ارتحال امام خمینی (ره)، گفت: امروز باید از حضور چهار هزار نفری مردم استان در این مراسم مهم و انقلابی تشکر کرد چراکه امام خمینی (ره) بر گردن این مردم حق دارد و نباید سالگرد رهبر کبیر انقلاب کوچک شمرده شود.

حجت‌الاسلام یعقوبی افزود: تعداد مشتاقان شرکت‌کننده در مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در استان بیش از این تعداد بود لیکن مسائلی همچون فراهم کردن وسایل ایاب و ذهاب مانع از اعزام تعداد مشتاقان به این مراسم شد، امیدواریم سال آینده کمبودها برطرف شود تا تعداد بیشتری به حرم امام خمینی(ره) اعزام شوند.

وی با اشاره به‌قرار داشتن در ماه پرفیض و برکت رمضان، گفت: انسان باید قدر این ماه مبارک را دانسته و در این ماه به دنبال سازندگی و سوزندگی باشد چراکه سازندگی جان را به دنبال خواهد داشت و سوزندگی گناهان را دربر می‌گیرد.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: در این ماه توشه‌ای یک‌ساله اندوخته سازیم و درنهایت سبک زندگی خود را اسلامی کرده و خیر دنیا و آخرت را به دست آوریم.

وی یعقوبی با اشاره به دیگر جنبه‌های کسب خیر دنیا و آخرت، گفت: علاوه بر حسن ظن در به دست آوردن خیر دنیا و آخرت، انسان باید به حسن نیت و حسن خلق را که از عوامل اساسی هستند توجه کند.

وی با اشاره به شرایط حسن نیت در انسان اظهار داشت: هر عمل انسان در دنیا بر خواسته از شاکله وجود اوست که همان نیت نامیده می‌شود و بر اساس این نیت رفتار انسان شکل می‌گیرد و نیت پایه‌های دین‌داری است.