سمنان – امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه روحیه انقلابی پیش نیاز تحقق اقتصاد مقاومتی است، گفت:مقام معظم رهبری بارها به سبک زندگی اسلامی و داشتن روحیه انقلابی تاکید داشته اند.

به گزارش پرس شیعه؛ سید جلال احمد پناهی، در خطبه های نخستین نماز جمعه ماه مبارک رمضان سال۹۵، به میزبانی میعادگاه همیشگی نماز جمعه سمنان ضمن اشاره به لزوم داشتن روحیه انقلابی، کار، تلاش و جهاد در راه خداوند متعال، بیان داشت: با روحیه انقلابی می توان کشور را به پیش برد هماهنگونه که مردم ایران اسلامی در بدو انقلاب و جنگ تحمیلی با همین روحیه توانستند بر مشکلات فائق آیند.

وی افزود: همه مردم باید روحیه انقلابی خود را حفظ کنند زیرا در غیر این صورت، افراد و کشور دچار خسران می شوند و جهان استکبار شاد خواهد شد همانگونه که در طول تاریخ حکومت طاغوتیان بر ایران، این امر رخ داده بود.

دشمن ستیزی از اصول انقلابی بودن است

امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی تنها برعهده دولت نیست، گفت: همه باید دست به دست دهیم تا با کار جهادی و تفکر انقلابی در کنار بهره گیری از دارایی هایمان مانند نیروی انسانی، منابع، معادن و ذخایر، در راستای تحقق شعار سال بکوشیم.

احمدپناهی همچنین داشتن روحیه دشمن ستیزی را یکی از اصول انقلابی بودن و داشتن روحیه انقلابی دانست و ابراز داشت: مسلمانی که برای کفار ضرر نداشته باشد مسلمان نیست لذا مردم مومن می بایست به طور حتم انقلابی باشند و برای دشمنان مضر باشند.

وی با بیان اینکه خرداد ماه همواره در تاریخ ۳۷ساله انقلاب اسلامی با حوادث تلخ و شیرین زیادی همراه بوده است، افزود: در طول انقلاب اسلامی و در روزهای پایانی ماه خرداد، اتفاقات زیادی در کشور رخ داده است که مردم باید از آن ها آگاه و در مقابله با دشمنان هوشیار باشند که نمونه بارز آن در فتنه۸۸ و جبهه گیری مردم مسلمان ایران اسلامی در راستای حمایت از ولایت فقیه پس از انتخابات آن سال بود که در آن مردم بار دیگر حمایتشان را از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به منصه ظهور رساندند.

امام جمعه موقت سمنان در پایان سخنان خود، رمضان را فرصتی مناسب برای اشاعه فرهنگ دینی دانست و گفت: بزرگ ترین و ارزشمند ترین ماه در نزد خداوند ماه مبارک رمضان است