دامغان – امام جمعه دامغان ضمن تبیین خصوصیات یک فرد انقلابی از دیدگاه رهبری، با تاکید بر اینکه انقلابی بودن قرار دادی نیست، گفت: برای زنده نگه داشتن یاد شهدا باید انقلابی باشیم وانقلابی بمانیم.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محمد حسینیان در نخستین جمعه از ماه مبارک رمضان در آئین نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دامغان به میزبانی مصلای امام خمینی (ره) اظهار داشت: انقلابی بودن قرار دادی نیست که از یک حالت و به یک حالت دیگر در بیاید و تغییر کند، بلکه یک فرد باید همیشه انقلابی باشد و انقلابی بماند.

وی با تاکید بر اینکه امروزه انقلابی بودن و انقلابی ماندن مهم است، اضافه کرد: فرهنگ و دیدگاه انقلابی بودن در کشورهای چون لبنان، یمن، بحرین و فلسطین گسترش پیدا کرده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان با بیان اینکه یک فرد انقلابی باید پایبند به اصول و مبانی دینی باشد، گفت: یک فرد انقلابی در ابتدا باید دشمن شناس بوده و از استقلال سیاسی، فرهنگی و اجتماعی برخوردار باشد.

حسینیان با اشاره به اهمیت جایگاه ماه رمضان اظهار داشت: مراتب و کمالات یک انسان در این ماه مبارک ظهور پیدا می کند و مومنان وارسته باید در این ماه با خواندن دعا و نیایش از گناه و معصیت دوری کنند و به انجام کارهای خوب و نیک بپردازند.

وی با اشاره به فرارسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س) افزود: آن حضرت حامی واقعی اسلام و یار و غم خوار پیامبر مکرم اسلام (ص) بودند و نام و یاد ایشان برای همیشه در تاریخ به نیکی ثبت شده است.

برداشت ۴۳ هزار تن پسته از باغات دامغان

امام جمعه دامغان ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: این شهرستان در بخش کشاورزی موقعیتی مناسب دارد و یکی از امتیازات این بخش برداشت ۴۳ هزار تن پسته است که سالانه ۶۰۰ میلیارد تومان برای باغداران ارز آوری دارد.

حسینیان از مسئولان خواست تا در راستای حل مشکلات کشاورزان به عنوان زیربنای اقتصاد مقاومتی اهتمام ویژه ای داشته باشند و تصریح کرد: باغداران و کشاورزان نیز به مکانیزه کردن فعالیت خود در راستای بهره وری مناسب توجه داشته باشند.

وی با اشاره به آغاز کار فعالیت رسمی دوره دهم مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان باید صدای ملت را بشنوند و برای حل مسائل و مشکلات جامعه تلاش کنند.

امام جمعه دامغان با بیان اینکه براساس آمارهای ارائه شده در حال حاضر ۶۰درصد واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شده اند، اظهار داشت: بیکاری و کمبود آب از معضلات جدی ما در استان سمنان است که نمایندگان مجلس باید به صورت ویژه به آن بپردازند و از این موضوعات غفلت نکنند.

حسینیان گفت: ایران کشوری غنی است و با این ثروت غنی نباید جوانان ما مشکل کار و ازدواج داشته باشند و مسئولان باید برای حل معظل بیکاری و تسهیل در امر ازدواج جوانان تلاش بیشتری کنند.

وی هچنین یاد و خاطره شهدای فدائیان اسلام، بخارایی، امانی، هرندی و نیک نژاد را گرامی داشت.