قزوین – نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: داشتن بصریت موجب می شود دوست و دشمن را بشناسایم و در زمین شیاطین و دشمنان بازی نکنیم و ابزار آنها نشویم.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین در مسجدالنبی با دعوت روزه داران به رعایت تقوی اظهارداشت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای خودسازی و مبارزه با نفس اماره است و اگر با پایان این ماه تغییری در رفتار و اعمال ما رخ ندهد از این فرصت استفاده نکرده ایم.

خطیب جمعه قزوین بیان کرد: کلید رسیدن به کرامت انسانی، تقواست و هر کاری حتی اگر نیک باشد و بدون اتکا به تقوی صورت گیرد پذیرفته نیست.

عابدینی یادآورشد: هدایت یافتن افراد از نشانه های تقواست و هرکس اهل تقوی باشد آموزه های قرآنی در وی اثر می کند و کارهایش ماندگار است و ثواب هم دارد.

وی تصریح کرد: آیت الله باریک بین از شخصیت های برجسته ای هستند که با تقوای خود سالها در این استان مناشء خدمات ارزشمندی بوده اند که جا دارد از این عالم تقدیر کنیم.

داشتن بصیرت موجب تشخیص دوست و دشمن می شود

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین اظهارداشت: داشتن بصیرت موجب می شود دوست و دشمن را بشناسیم و اگر بصیر نباشیم در زمین دشمن بازی خواهیم کرد و ابزار آنها خواهیم شد.

وی اضافه کرد: اگر نتوانیم دشمن را بشناسیم با زبان دشمن سخن خواهیم گفت و در مسیر دشمن حرکت خواهیم کرد.

آیت الله عابدینی گفت: گاهی آنقدر در گرفتاری و مشغله های خود غرق می شویم که به دشمن پناه می بریم و بهترین راه برای خروج از این مسیر داشتن تقواست.

شاخصه های رهبری در انقلابی بودن افراد توجه شود

خطیب جمعه قزوین با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در مرقد امام اظهارداشت: برای اینکه بدانیم چه کسانی واقعا انقلابی هستند باید شاخص هایی که رهبری فرمودند را مرور کنیم و ببینیم چه کسانی هنوز در مسیر انقلاب هستند و چه کسانی از این راه خارج شده اند.

وی اضافه کرد: پایبندی به ارزشهای دینی و اسلامی و آموزه های قرآنی، هدف گیری در مسیر آرمانهای انقلاب، پایبندی به استقلال همه جانبه کشور و حساسیت در برابر دشمن از ویژگی های افراد انقلابی است.

صرفه جویی در مصرف آب ضروری است

آیت الله عابدینی با اشاره به سالروز تاسیس جهاد سازندگی بیان کرد: این نهاد توانست در روستاها خدمات ارزشمند و ماندگاری انجام دهد و امروز پس از ادغام سازمان جهاد کشاورزی این نقش را ایفا می کند و خوشبختانه کارهای خوبی در حوزه کشاورزی استان صورت گرفته که جای تقدیر دارد.

وی توسعه صنایع تبدیلی را ضروری دانست و گفت: با توسعه صنایع تبدیلی می توان تولیدی ضمن استفاده مطلوب از محصولات کشاورزی به درآمد کشاورزان هم کمک کرد.

خطیب جمعه قزوین اظهارداشت: نباید اجازه دهیم تولیدات روستاها از بین برود و یا دچار آسیب شود و در این راستا ایجاد صنایع تبدیلی بسیار موثر و کارآمد است.

عابدینی اضافه کرد: با فرارسیدن تابستان شاهد افزایش مصرف آب هستیم که از همه مردم درخواست می کنیم برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی در تامین آب در مصرف خود صرفه جویی کنند.

امام جمعه قزوین با گرامیداشت یاد شهیدان بخارایی، امانی، صفار هرندی و نیک نژاد از این مبارزان به نیکی یاد کرد.

خطیب جمعه قزوین در خصوص وفات بانوی بزرگوار اسلام حضرت خدیجه(س) نیز مطالبی بیان کرد.