رفسنجان – امام جمعه رفسنجان با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را بهترین فرصت و زمان برای خودسازی دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام عباس رمضانی پور ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته رفسنجان اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) می فرمایند ای مردم شما در گرو کارهای خویش هستید اگر می خواهید خود را آزاد کنید به وسیله آمرزش می توانید و بهترین زمان ماه خدا رمضان است.

وی با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و اصلاح ذات البین، ابراز داشت: در ماه رمضان توجه به دیگران و اطعام فقرا و نیازمندان تأکید شده است.

امام جمعه رفسنجان به رحلت شهادت گونه حضرت خدیجه (س) در ایام پیش رو اشاره کرد و افزود: ایشان مظهر کمالات انسانی و مادری آزموده و فضیلت پرور بودند.

وی گفت: باید در زندگی ها سبک و روش زندگی این حضرت رواج یابد تا بانوان با این الگو قرار دادن فرزندان مومن و با تقوا را تحویل جامعه دهند.

رمضانی پور بیان داشت: اسلام بر نماز، حج، روزه و ولایت استوار است، در حالی که شبهای قدر از همه برتر است از حج و نماز و روزه فضلیتش بیشتر است زیرا کلید همه آنها در دست ولایت و امامت است، باید افکار و اندیشه ها و رفتارمان را با کانون ولایت گره بزنیم.

وی به جمع خوانی قرآن در مساجد شهرستان در ماه رمضان اشاره و بیان کرد: ماه رمضان فرصت آشتی با خدا، تقویت اراده و تصمبم گیری، تصمیم گیری برای یک سبک زندگی خوب و فرصت پیوند با ولایت است.

لزوم ممنوعیت عرضه سیگار در سوپرمارکتها

امام جمعه رفسنجان در ادامه اظهار داشت: عرضه سیگار و دخانیات باید صرفاً در مغازه ها و مراکز مشخص صورت بگیرد و مغازه های خواربار فروشی و یا دیگر مغازه ها حق ندارند سیگار را از نظر قاونی به مشتریان بدهند.

وی افزود: مراکز صنفی و نیرو انتظامی می توانند مراکزی که به طور غیر قانونی سیگار می فروشند را پلمپ کنند تا وظایف خود را در چارچوب قانون عمل کنند.

حجت الاسلام رمضانی پور عنوان کرد: تمام کسانی که معتاد می شوند از سیگار شروع کرده اند و اول سیگاری و بعد معتاد شدند؛ قطعا گرفتاری های اعتیاد دروازه اش سیگار است.

به گفته وی درتمام دنیا فقط افغانستان و ایران بودند که مالیات کمی برای دخانیات می گرفتند و اقدام مجلس شورای اسلامی برای افزایش عوارض و مالیات سیگار و دخانیات قابل تقدیر است.

با هنجارشکنان برخورد شود

امام جمعه رفسنجان بر لزوم برخورد با برخی هنجارشکنان توسط نیروی انتظامی تأکید کرد و گفت: البته نیروی انتظامی در این زمینه پای کار بوده و گشت امنیت اخلاقی فعال است که جای تشکر دارد.

حجت الاسلام رمضانی پور ادامه داد: متأسفانه برخی خانمها در خودرو کشف حجاب می کنند که باید گفت خودرو حریم خصوصی نیست و نباید اجازه داده شود برخی اینگونه هنجارشکنی کنند چه داخل خودرو یا هر مکان دیگری.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ مسجد در شهر رفسنجان و حاشیه آن وجود دارد، ابراز داشت: در جلسه ای که با روحانیون داشتیم از محضر روحانیون و هیئت امناها درخواست کردیم گروه ارشادی توسط هر مسجدی معرفی شود تا برای آنها آموزش های لازم ارائه شود با این اقدام حداقل می توانیم ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر را در شهر داشته باشیم که برای تذکر لسانی مفید باشند. نباید اجازه داد هیچ گونه منکری گسترده شود.

دشمن می خواهد روحیه انقلابی را بگیرد

امام جمعه رفسنجان در ادامه تصریح کرد: با راهنماییهای ارشاد گونه رهبری در موضوعات مختلف بهترین راهکار را برای مقابله با تهدیدات دشمنان داریم.

حجت الاسلام رمضانی پور تصریح کرد: دشمن در تلاش است این روحیه انقلابی را بگیرد و شایسته است مسائل فرهنگی را جدی بگیریم چرا که معظم له دغدغه فرهنگی را بیان کردند.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در مراسم ۱۴ خرداد و در جمع قاریان و نمایندگان مجلس دهم عنوان کرد: ایشان پنج شاخص را شاخص های انقلابی بودن فرمودند که پایبندی به انقلاب اسلامی، هدفگیری آرمانهای انقلاب، پایبندی استقلال سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی و …، حساسیت در برابر دشمنان و داشتن روحیه جهاد اکبر و تقوی دینی و سیاسی بود. قطعا هر کس این شاخصه ها در وجودش بود فردی انقلابی است و انقلابی می ماند.

توجه به تغییر الگوی کشت در شهرستان

امام جمعه رفسنجان با گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی گفت: دولت به جهاد کشاورزی توجه ویژه دارد در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی که این دولت دارد لازم است که همه دستگاهها برای احیای کشاورزی فعال شوند.

حجت الاسلام رمضانی پور با اشاره به چالش های کشاورزی در شهرستان توصیه کرد: با توجه به کمبود آب که با آن مواجه هستیم ضروری است که تغییر الگوی کشت نیز توجه کنیم و در رفسنجان کاشت گل محمدی، زرشک و زعفران و توسعه کشت گلخانه ای جواب می دهد که همکاری دستگاههای مربوطه را می طلبد.