کرمانشاه – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: دشمنان نظام در پی ترویج بی‌اخلاقی و بی‌بندوباری در جامعه ما و به ابتذال کشاندن جوان ایرانی هستند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله مصطفی علما در خطبه‌ های عبادی- سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار داشت: وابستگی فرهنگی خطری برای جوامع است و خطرناک‌تر از تحریم‌های اقتصادی و اقدامات نظامی می‌تواند جوامع را به نابودی بکشاند و وابستگی فرهنگی از دغدغه‌های امام خمینی (ره) بود.

امام جمعه کرمانشاه جنگ نرم و نبرد فرهنگی را امری خطرناک‌تر از تحریم‌های طولانی آمریکا در سال‌های گذشته علیه نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: دشمنی آمریکار در عرصه جنگ بسیار خطرناک است و دشمن در پی ترویج بی‌اخلاقی و بی‌بندوباری در میان جوانان ما است.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به تلاش دشمنان برای نفوذ به ارکان نظام گفت: آمریکا از اقتدار جمهوری اسلامی ایران واهمه دارد و از این اقتدار عصبانی است و به روش‌های و حیله‌های گوناگون به دنبال اجرایی کردن پروژه نفوذ است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه نسبت به جنگ فرهنگی و اقدامات دشمنان برای به ابتذال کشاندن جوانان هشدار داد و افزود: اگر فکر جوان ایرانی مسموم باشد بسیار خطرناک است و همه باید مراقب باشیم.

غرب به قدرت موثر ایران در خاورمیانه اذعان دارد

آیت‌الله علما رصد رویدادهای مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را امری مهم و و مورد توجه رهبر کبیر انقلاب دانست و افزود: مراکز فرهنگی، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه نسبت به بحث فرهنگ و مراقبت در برابر نفوذ دشمن اهتمام جدی داشته باشند.

خطیب جمعه کرمانشاه پایبندی به ارزش‌های انقلاب،‌ همت عالی، حفظ استقلال، حساسیت در برابر دشمن و آمریکا و تقوای دینی، سیاسی و اجتماعی را از شاخصه‌های مورد تاکید مقام معظم رهبری دانست و خواستار توجه همه مسئولان به این مباحث شد.

امام جمعه کرمانشاه اقتدار و قدرت اسلام حقیقی را مایه رعب و وحشت دشمنان در جهان دانست و گفت: دشمن با قدرت نظامی به زانو نمی‌افتد بلکه قدرت اسلام ناب دشمن را به خاک ذلت می‌کشاند.

آیت الله علما با تاکید بر اینکه مردم باید در محور امور قرار گیرند، افزود: غرب به قدرت موثر ایران در خاورمیانه اذعان دارد و از اقتدار ایران عصبانی است.

خطیب جمعه کرمانشاه خواستار عملیاتی شدن نسخه اقتصاد مقاومتی برای حفظ استقلال نظام شد و گفت: باید از ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور و به ویژه استان کرمانشاه استفاده شود.

آیت‌الله علما ماه پرفضیلت رمضان را فرصتی برای تهذیب نفس و خودسازی دانست و گفت: باید از این ماه پر برکت بیشترین بهره را ببریم.