یاسوج – نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گام اول برای شکل گیری یک جامعه را گام فرهنگی دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی پنجشنبه شب در آیین افتتاح مجتمع فرهنگی و مذهبی و مسجد امام جواد (ع) و حسینیه حضرت زینب روستای بازرنگ یاسوج اظهار کرد: دین مسیر حیات انسان را مشخص کرده و سبکی را به انسان آموزش داده که متفاوت از حیوان باشد.

وی نماز را قله معنویت و فرهنگ و اوج ارتباط انسان با متعالی ترین حقیقت هستی دانست و افزود: گام اول برای شکل گیری یک جامعه گام فرنگی است.

آیت الله ملک حسینی بیان کرد: یک شهر با انسانها شهر می شود و هیچ شهری با ساختمانها، خیابانها و .. تمدن نمی یابد زیرا تمدن یعنی انسان و حق شهروندی و تکلیف شهروندی و در هرجامعه ای انسانها حرمت شوند، شهر است.

وی همچنین تصریح کرد: حفظ ایل و عشیره و اصالت در سایه وصلتها و ثروت اندوزی محقق نمی شود.

آیت الله ملک حسینی با تقدیر از خاندان موسوی پور و اهتمام آنها در ساخت این مجتمع مذهبی بر الگوگیری از این خانواده تاکید کرد و گفت: وقت اصالت در دین و مسجد هضم شد، حفظ می شود و ماندگار خواهد شد.

وی افزود: اگر احترام برای عشیره و تیره مان قائل هستیم، آن را در یک حقیقت دینی هضم کنیم تا با ماندگاری دین، معنویت و مسجد پیوند بخورد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: احداث این مجتمع مذهبی و فرهنگی آینده خوبی را برای مردم این منطقه رقم خواهد زد.

وی تاکید کرد: انسانهای پاک همیشه هستند و باید همت ها را بزرگ کرد و با روح بلند و عزم جدی برای ساخت مساجد، مدرسه ها، درمانگاهها و … تلاش کرد.

آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه خطر و آسیبها همه انسانها را تهدید می کند، اظهار کرد: اگر مسجدی نباشد و از قرآن و سنت گفته نشود، این خطر بسیار جدی است.

وی همچنین گفت: کسانی می توانند در عمران و آبادانی مساجد شراکت کنند که ایمان به خدا و معاد داشته باشند و اهل نماز و زکات بوده و از هیچ سرزنشی وحشت نداشته باشند.