اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: دولت و مجلس پرداخت های حقوق چند ده و چندصد میلیونی را در برخی سازمان ها پیگیری و از ادامه این روند غیرعادلانه جلوگیری کنند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک اظهار داشت: بانک ها به عنوان بنگاه های اقتصادی باید طبق قانون عمل کنند و تسهیلات و وام های واقعی دهند نه صوری و این سرمایه ها باید در مسیر رونق و رشد کشور و اشتغال به کار گرفته شوند.

وی افزود: ثمره ابن عمل نکردن مطابق قانون و بی عدالتی، پرداخت های چندصدمیلیونی و حقوق های کلان است در صورتی که برخی از خانواده ها قدرت تهیه مایحتاج اولیه خود را نیز ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان داشت: در شرایطی که برخی از خانواده های آسیب پذیر در این جامعه باید با ماهیانه ۷۰هزار تومان زندگی کنند برخی حقوق های ۷۰میلیونی و بالاتر می گیرند که دولت و مجلس باید این پرداخت های سرسام آور و غیرعادلانه را پیگیری کرده و از ادامه آن جلوگیری کنند.

دری نجف آبادی تصریح کرد: در بخش کشاورزی که میدان وسیعی در کشور ما دارد و همچنین دامداری، شیلات و صنایع تبدیلی در این حوزه، مجموعه ای هستند که با هم پیوند دارند و بخش های مهم و حیاتی از جامعه هستند بنابراین دولت باید به این بخش ها با دید آینده نگرانه و حکیمانه نگاه کند.

وی افزود: دولت ها طی دهه های گذشته توجه چندانی به بخش کشاورزی نداشته اند در صورتی که بخشی از رشد اقتصادی در کشور ناشی از فعالیت های حوزه کشاورزی بوده است بنابراین دولت ها باید به بخش کشاورزی بیش از پیش بپردازند.

امام جمعه اراک خاطرنشان ساخت: دولت یازدهم و همچنین مجلس دهم باید حمایت از بخش کشاورزی را به طور جدی در دستور کار خود قرار دهند و در این رابطه باید صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی و جایگزین سازی روش های نوین آبیاری در کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.

دری نجف آبادی گفت: اگر به دنبال رشد اقتصادی هستیم باید تلاش کنیم صادرات غیرنفتی را افزایش دهیم و واردات را به ویژه در مورد محصولاتی که در کشور ظرفیت تولید آن وجود دارد کاهش دهیم که این اقدام علاوه بر درآمدزایی و رونق تولید، اشتغالزایی به دنبال خواهد داشت.

وی اظهار داشت: قانون حمایت از تولید باید در استان مرکزی پیاده شود تا صنایع این استان بتوانند مجددا جان گرفته و همچنین بخش کشاورزی نیز تقویت شود تا شاهد درآمدزایی، اشتغالزایی و افزایش صادرات باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان داشت: مقام معظم رهبری اخیرا بسیار تاکید داشته اند که باید فضا و روحیه انقلابی بر جامعه از دولت و مجلس گرفته تا آحاد مردم حاکم باشد و انگیزه های دینی و شور و شعور مذهبی که انقلاب اسلامی را به ثمر رساند باید همچنان حفظ و صیانت شود.

دری نجف آبادی افزود: باید روحیه کار، تلاش، مجاهدت و مقاومت در برابر دشمن را سرلوحه کار خود قرار دهیم زیرا عاملی که تا امروز ما را در برابر دشمن پیروز کرده، انقلابی اندیشیدن و انقلابی عمل کردن بوده است.

امام جمعه اراک گفت: مساله مهم دیگر مقابله با آسیب های فرهنگی و اجتماعی است که در حقیقت این اقدام ادای دین به خون شهدا است و نباید آنقدر مشغول بازی های سیاسی شویم که فرهنگ را از یاد ببریم زیرا امروز دشمن به واسطه جنگ نرم، به دنبال ضربه زدن به کشور از همین نقطه است.