محلات – امام جمعه محلات گفت: امروز روحیه انقلابی لازمه آحاد مردم جامعه ما است چراکه روحیه انقلابی می تواند کشور را در همه زمینه ها به پیش ببرد و مانع نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمن شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام مهدی ربانی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه شهر محلات اظهار داشت: روحیه انقلابی و جهادی، باعث شکل گیری انقلاب اسلامی، پیروزی در جنگ تحمیلی و دستیابی به پیشرفت های علمی و فناوری در کشور شد و می تواند کشور را در مقابله با نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان ایمن کند.

وی افزود: پایبندی به مبانی و ارزش های انقلاب، همت بلند برای رسیدن به آرمان ها، تلاش همه جانبه به منظور دستیابی به اهداف اقتصادی و فرهنگی، حساسیت در برابر نقشه دشمنان و تقوای سیاسی و دینی، از جمله شاخصه های انقلابی گری است که اگر این شاخصه ها در مسئولین نظام حفظ شود، مانع هرگونه نفوذ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دشمنان خواهد شد.

ربانی با اشاره به سخنان رهبری در سالروز ارتحال امام خمینی(ره) گفت: یکی از شیوه های استکبار در تقابل با اولیای الهی، کتمان شخصیت و حقیقت آنها و یا تحریف و تخریب آنها است.

امام جمعه محلات افزود: امام خمینی(ره) دارای ابعاد شخصیتی گوناگونی است و یکی از ابعاد شخصیتی ایشان که باعث شده تا استکبار از آن خشمگین باشد، روحیه انقلابی و قاطعیت ایشان در مقابله با استکبار است.

ربانی ادامه داد: دشمنان سعی می کنند بعد انقلابی شخصیت امام راحل را تحریف کنند تا با آماده سازی زمینه نفوذ، بتوانند مسئولین نظام را به سازش با رژیم صهیونیستی و دولت های غربی ترغیب کنند.

امام جمعه محلات تصریح کرد: شبکه BBC با دروغ پردازی و سند سازی، ادعا کرده که امام خمینی(ره) در ماجرای دستگیری سال ۱۳۴۲ برای رییس جمهور وقت آمریکا پیام فرستاده و حضور آنها را در ایران بلامانع دانسته، در حالی که یک مقام دولتی آمریکا این سندسازی را بی اعتبار دانست و واضح است که این گونه اقدامات در راستای تحریف شخصیت انقلابی حضرت امام خمینی(ره) صورت می گیرد.

ربانی افزود: جامعه هدف این رسانه دروغ پرداز، جوانانی هستند که قاطعیت امام خمینی(ره) را در برابر استکبار به صورت آشکار ندیده اند و قصد دارند روحیه انقلابی را در نسل نو کشور کمرنگ کرده تا زمینه نفوذ را به راحتی فراهم کنند.

وی خاطرنشان کرد: در گزارشی در سازمان ملل، آل سعود و متحدانش در فهرست سیاه ناقض حقوق کودکان در جنگ یمن معرفی شدند که عامل قتل۶۰درصد از کودکان کشته شده در جنگ علیه یمن بودند اما دبیر کل سازمان ملل با رشوه های کلان آل سعود و فشار دولت های غربی، این گزارش را پس گرفت و اعلام کرد که آل سعود ناقض حقوق کودکان نیست.

امام جمعه محلات ادامه داد: این اقدام دبیر کل سازمان ملل، لکه ننگی بر دامان این سازمان بین المللی است و موجب ادامه کشتار مردم و کودکان بی گناه یمن خواهد شد و خیانت بزرگی به جامعه بشریت است.

ربانی با اشاره به رد درخواست ویزای سه نماینده کنگره آمریکا توسط وزارت امور خارجه کشور، این اقدام را در راستای اقدامات انقلابی برشمرد و افزود: این اقدام وزارت امور خارجه قابل تحسین است و هدف نمایندگان کنگره آمریکا مداخله در امور کشور به بهانه نظارت بر اجرای برجام بود، درحالی که راهکارهای اجرای برجام در توافقنامه مشخص است و نیازی به دخالت نمایندگان کنگره آمریکا در آن نیست.

وی با اشاره به هفته محیط زیست، توجه به محیط زیست و حفظ منابع طبیعی کشور را خواستار شد و افزود: باید با برداشت های اصولی از معادن، ضایعات آن ها به حداقل تقلیل یابد و با انجام بازیافت و روش درست دفن پسماندها و جلوگیری از آتش سوزی ها به حفظ محیط زیست کمک شود و این مسایل وظیفه مردم و مسئولان در نگهداری از محیط زیست است.

امام جمعه محلات با اشاره به لزوم مصرف درست آب، از مردم خواست تا با صرفه جویی، به تامین آب شرب در فصل تابستان کمک کنند.

ربانی تاکید کرد: ماه رمضان، ماه آزادی نفس از گناهان است و فرصت مناسبی است تا انسان، روح خود را در زلال رحمت الهی شستشو دهد و با بهره گیری از دعاهای این ماه، سنگینی گناهان را از دوش خود سبک کند.