فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به جزئیاتی از دستگیری تفنگداران آمریکایی، گفت: فیلم تفنگداران آمریکایی به‌موقع منتشر می شود.

به گزارش پرس شیعه، سردار علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز در نشست ۳ هزار نفری مسئولین بسیج دانشجویی سراسر کشور با عنوان دانشجویان بصیر حافظ انقلاب که در مصلی تهران برگزار شده است، گفت: هر توانمندی که در جبهه قرار گیرد، به دلیل آنکه اتصالی به قدرت خدا پیدا کرده، قابل مقایسه با هیچ قدرت دیگری نیست، مهم این است که خدا ماهیت حیات طیبه انقلاب است.

وی افزود: امام خمینی(ره) طوری عمل کرد که این حیات طیبه در تمام ابعاد انقلاب اسلامی تجلی داشته باشد، حتی حیات طیبه انقلاب در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز تجلی دارد.

فدوی با بیان اینکه توانمندی در نیروی دریایی سپاه ۱۵ عامل دارد، ادامه داد: این عوامل، سلاح های مختلف و سیستم های موشکی را شامل می شود، اما یک عامل با عوامل دیگر متفاوت است که بر همه عوامل دیگر نیز محیط بوده و اگر این عامل نباشد بقیه عوامل معنا پیدا نمی کند که آن هم عامل پاسدار است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: اگر پاسدار نباشد بقیه عوامل کارکرد خود را ندارند. اگر هر عاملی جز عامل پاسدار مبنا قرار گیرد، دیگران از جمله آمریکا این عوامل را بسیار مسلسل تر دارند، مثل بودجه نظامی که آمریکا ۸۰۰ میلیارد دلار بودجه نظامی دارد. رقمی که ما حدود ۳۰ سال بعد از فروش نفت می توانیم به آن برسیم.

وی تصریح کرد: با عامل پاسدار سال های طولانی است که آمریکا منفعل انقلاب اسلامی و در موضع دفاع است، خوی استکبار اجازه نمی دهد که در موضع انفعال باشد مگر آنکه مجبور شود.

فدوی ادامه داد: آمریکایی ها یک عامل را بیشتر هر کسی در دنیا می فهمند و آن عامل زور است چون با مدال زور همه کارهای خود را انجام می دهند، اما وقتی مطمئن می شوند زوری که در برابرشان قرار دارد از زور خودشان بیشتر است، به آن تمکین می کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه در سال های ۶۶ و ۶۷ در خلیج فارس سیلی محکمی از سوی کسانی که در مصاف با آمریکا بوده اند به صورت این استکبار جهانی خورده است، خاطرنشان کرد: نیروی دریایی سپاه بعد از آمدن آمریکا به خلیج فارس در سال ۶۵ وارد نبرد با آنها در دریا شد، در آن دوران صادرات نفت ما به زیر ۱۰۰ هزار بشکه رسید و قیمت نفت زیر ۶ دلار بود، در حالی که قیمت جهانی نفت در آن دوران ۱۸ دلار بود.

وی گفت: کشور این مسائل را پشت سر گذاشت، اما بالابردن توان و قدرت جمهوری اسلامی ایران از همان زمان بدون اینکه حتی ۲۴ ساعت را از دست بدهیم، شروع شد.

فدوی افزود: آمریکا کمی از این توان ما را می داند چون خودمان در رزمایش ها نشان دادیم اما قسمت اعظم آن را روزی می فهمد که دیر شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به دستگیری تفنگداران ناو آمریکایی گفت: در روز دستگیری تفنگداران آمریکایی در جزیره پارسی آمریکایی ها حرکات غیرحرفه ای نشان دادند. اگر ادامه پیدا می کرد، مصیبت بزرگی به آمریکا و فرانسوی ها وارد می کردیم که در تاریخ این کشورها مشاهده نشده است.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها فهمیدند که مثابه اعدامی هایی هستند که کنار دیوار صف کشیده اند و در برابر آنها جوخه ای ایستاده که ممکن است هر لحظه شلیک کند. همین باعث شد در سخن گفتن آنها، تغییر کند.

فدوی یادآور شد: فیلم های زیادی از این اتفاق داریم که به موقع آن را نشان می دهیم، هیچ جای عالم نمی تواند یک کشتی آمریکایی را گرفته و با آنها اینگونه رفتار کند این توان انقلاب اسلامی و باوری است که رزمندگان دریایی سپاه برای تحقق وعده خدا به آن اعتقاد دارند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه خاطرنشان کرد: اگر ایمان داشته باشید و در وهله دوم به تحقق وعده خدا باور داشته باشید، آنچه برای شما محقق می شود، پیروزی است.

وی گفت: اگر ما اسم خودمان را مومنی که در هوای انقلاب اسلامی تنفس می کند، پاسدار و بسیجی است می گذاریم این باور جزء الزاماتمان است که خدا وعده داده من در جبهه حق هستم.

فدوی ادامه داد: کسی نمی تواند بگوید مسلمان هستم، انقلاب اسلامی را قبول دارم و در روال ولی فقیه حرکت می کنم، اما از آمریکا بترسد. کسی که به انقلاب اسلامی اعتقاد قلبی داشته باشد، نمی تواند برای آمریکایی ها قدرت قائل باشد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: اگر انسان در جایگاهی قرار دارد که مربوط به انقلاب اسلامی است و تکلیف و وظیفه اش بر مبنای آنچه انقلاب و امام(ره) مشخص کرده باشد ولی نه بر زبان و نه در دل و عمل باور نداشته باشد، خطرناک است، اگر کسی حتی به زبان قدرت شیطانی استکبار جهانی را به رسمیت می شناسد، مرخص است و نباید جایگاهی که مربوط به انقلاب اسلامی می شود را اشغال کند.

وی با اشاره به اینکه در سوریه، یمن و لبنان فقط نفس انقلاب به ملت ها رسیده است، ادامه داد: سعودی ها عددی نیستند بلکه آمریکا و اروپا از احمق بودن عربستان استفاده می کنند، ما نمی توانیم بسیاری از اخبار پیروزی در یمن را اعلام کنیم، اما هشت تا ۹ ناو بزرگ در دریای سرخ مورد اصابت قرار گرفته است. ناوهایی که برخی از آنها با پول مسلمانان تهیه شده است در لبنان، عراق و فلسطین هم این گونه است.

فدوی اضافه کرد: در خلیج فارس، تنگه هرمز و هر بیابان دیگری رزمندگان اسلام قدرت و ابهت بزرگ شیطان بزرگ آمریکا را به رسمیت نمی شناسند، در جزیره پارسی توان بسیار بزرگ در مقابل ما کرنش کرد، ظرف چند دقیقه بعد از دستگیری تفنگداران بیش از ۱۸ فروند از ناو هواپیمابر بلند شد و در صحنه عمل حاضر شد، اما در نهایت تمکین‌کننده آمریکایی ها بودند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه در پایان تصریح کرد: اینها به خاطر مبنای انقلاب اسلامی و باور به توانمندی های آن است، اما متاسفانه در برخی مواقع در حالی که این قدرت وجود دارد آنهایی که باید بفهمند و مطلع باشند و این قدرت را روی میز نگه داشته تا به رخ دشمن بکشند، یا مطلع نمی شوند و یا اگر هم مطلع می شوند، آن را باور ندارند.

به گزارش مهر، در پایان سخنان سردار فدوی، بسیج دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور با اهدای تقدیرنامه از سردار فدوی و ملوانان دستگیرکننده تفنگداران ناو آمریکایی در خلیج فارس تقدیر کردند.