یزد ـ امام جمعه ابر کوه از نا آشنایی مسئولان فرهنگی با مشکلات حوزه فرهنگ دینی انتقاد کرد و گفت: حوزه فرهنگ دینی توسط مسئولان رها شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه های این هفته نمازجمعه ابرکوه با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه رهبری همچنان دغدغه فرهنگی است و متاسفانه مسئولان در این زمینه کار جدی انجام نداده اند، اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی نسبت به انجام کارهای فرهنگی و رفع مشکلات این حوزه اهتمام ندارند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ده‌ها سازمان و نهاد فرهنگی در کشور فعالیت می کنند اما وضعیت فرهنگی و فکری در جامعه ما هر روز بیش از گذشته به مسیر انحرافی می رود و باید از مسئولان این دستگاه ها پرسید که چرا ارزشها در جامعه ما تغییر کرده است.

مسئولان نهادهای فرهنگی مسئولیت‌ های خود را رها کرده اند

حسینی یادآور شد: دستگاه ها و مسئولان فرهنگی در کشور ما با مشکلات عرصه فرهنگ دینی آشنا نیستند و مسئولیت‌های خود را در این عرصه رها کرده اند.

امام جمعه ابرکوه با تاکید بر لزوم ورود دانشگاه و حوزه به این عرصه و نظریه پردازی در زمینه فرهنگ بیان کرد: به نظر می رسد بی توجهی مسئولان اجرایی به مسائل فرهنگی سبب بروز ولنگاری فرهنگی در جامعه شده است.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس بیان کرد: رهبر معظم انقلاب مسائل مهم و اولویت هایی که نمایندگان باید مدنظر قرار دهند را بازگو کردند و امیدواریم شاهد حرکت جدی نمایندگان در این زمینه و استفاده آنها از رهنمودهای راهگشای رهبری باشیم.

دولت و مجلس باید در زمینه مبارزه با قاچاق با یکدیگر همکاری کنند

امام جمعه ابرکوه یکی از اصلی‌ترین مسائلی که مجلس باید پیگیر آن باشد را مبارزه با قاچاق اعلام کرد و افزود: مقام معظم رهبری بر این نکته تاکید داشتند که دولت و مجلس باید در این زمینه با یکدیگر به طور جدی همکاری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته جهاد کشاورزی اظهار داشت: جهاد کشاورزی نیز مانند سایر دستگاه‌ها به پیشرفت هایی دست یافته بنابراین باید بتواند با استفاده از این پیشرفت‌ها، در زمینه تولید محصولات استراتژیک در کشور به خودکفایی برسد.

جهاد کشاورزی برای محصولات کشاورزی ارزش افزوده ایجاد کند

حسینی عنوان کرد: یکی دیگر از اولویت‌هایی که لازم است جهاد کشاورزی نسبت به انجام آن اقدام کند، ایجاد ارزش افزوده برای محصولات کشاورزی از طریق ایجاد صنایع تبدیلی است.

وی تاکید کرد: اگر این اتفاق رخ دهد، شاهد آبادانی روستاها، ماندگاری مردم در روستاها، رونق و توسعه کشاورزی خواهیم بود.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و ذکر برخی از ویژگی‌های این ماه مبارک، بر لزوم تلاش مسلمین برای کسب فیوضات این ماه و بهره برداری کامل از این فرصت پیش آمده تاکید کرد.