یزد ـ نماینده ولی‌ فقیه در استان و امام جمعه یزد از مردم خواست تا در جامعه اسلامی نسبت به مقدسات و حفظ ارزش‌های اسلامی حساس باشند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت‌ الله محمد رضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی از ابتدا با نیرنگ‌های فرهنگی وارد مبارزه با اسلام و نظام اسلامی شدند، اظهار داشت: دشمنان برای دستیابی به اهداف خود به هر کاری دست زدند حتی حمله نظامی علیه ایران در طول هشت سال به راه انداختند اما در نهایت به این نتیجه رسیدند که باید ضربه خود را از راه فرهنگی وارد کنند.

وی عنوان کرد: امروز دشمن در صدد است تا با عادی جلوه دادن برخی مسائل، قبح گناه را در جامعه اسلامی از بین ببرد ضمن اینکه تلاش کرده تا ضریب حساسیت مردم را نسبت به این موارد کاهش دهد.

ناصری تاکید کرد: مردم باید این نیرنگ‌ها را بشناسند و در برابر آن واکنش نشان دهند و نسبت به حفظ ارزش‌های اسلامی و مقدسات حساس باشند.

مسئولان اجازه ندهند عده ای قبح گناه را در جامعه اسلامی از بین ببرند

وی تصریح کرد: مسئولان نیز در جامعه اسلامی باید نسبت به حفظ ارزش‌های اسلامی احساس مسئولیت کنند و اجازه ندهند عده ای قبح گناه را در جامعه از بین ببرند.

امام جمعه یزد اظهار داشت: بی توجهی به ارزش های اسلامی و انقلاب و الهی همان موضوعی است که دشمن سالهاست در کشور ما دنبال می کند بنابراین مردم و مسئولان نباید اجازه دهند دشمن به اهداف خود در کشور ما دست پیدا کند.

ناصری با اشاره به اینکه سابقه فرهنگ دینی در کشور ما بسیار است، افزود: در دوره های مختلف تلاش‌های بسیاری برای کمرنگ کردن اسلام و مقدسات در ایران شد و حتی تلاش کردند با ترویج بی حجابی جامعه را به سمت فساد بکشانند اما مردم ما همواره در برابر این توطئه ها آگاه بوده اند و اکنون نیز لازم است مردم بیدار باشند و نسبت به بی حرمتی ها و گناه در جامعه واکنش نشان دهند.

سیاست و اقتصاد باید بر مبنای فرهنگ دینی شکل بگیرد

ناصری ادامه داد: در جامعه اسلامی فرهنگ، سیاست و اقتصاد باید مبنای دینی داشته باشد زیرا هر یک از اینها بدون ارزش‌های اسلامی می‌تواند خسران برای بشر به دنبال داشته باشد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت ماه مبارک رمضان عنوان کرد: ماه رمضان ماه تقرب به خداوند متعال و ماه دوری از گناه و امیال نفسانی است و فرد روزه دار در این ماه برای خودداری از گناه و مقاومت در برابر امیال شیطانی تمرین می کند.

تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س)، اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس و جامعه قرآنی و …. از دیگر موارد مطرح شده در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد بود.