شبکه تلویزیونی فرانسوی زبان تی وی ای، مستقر در مونترال ضمن انتشار بیانیه ای در وبسایت خبری، به خاطر پخش یک گزارش خبری جعلی در یک سال پیش درباره مسجد شیعیان رسما عذرخواهی کرد.

به گزارش شیعه پرس به نقل از globalnews، شبکه تلویزیونی فرانسوی زبان تی وی ای، مستقر در مونترال کانادا، به خاطر انتشار خبر جعلی درباره مسجد شیعیان در سال ۲۰۱۷ عذرخواهی کرد. یک سال پیش در دسامبر ۲۰۱۷ این شبکه تلویزیونی با انتشار گزارشی مدعی شده بود که مسجد مونترال کارگران ساختمانی زن را به خاطر جنسیت شان از محل مسجدسازی بیرون رانده اند.

در بیانیه ای که در وبسایت خبری شبکه تلویزیونی فرانسوی زبان منتشر گردیده آمده است: پس از تحقیقات برای تایید حقیقت پشت این ماجرا و آنچه شاهدان به خبرنگاران ما گفته بودند، شبکه تی وی ای به این نتیجه رسیده که اطلاعات منتشر شده نادرست و بی اساس بوده است.

ما عمیقا از مسجد بیت المکرم و سازمان اسلامی اهل بیت، همچنین رهبران، اعضاء و نمازگزاران به سبب ناراحتی هایی که در پی انتشار این داستان ها مسبب آن بوده ایم عذرخواهی می کنیم.

مسجد به عذرخواهی شبکه پاسخ داده و اعلام کرده است: یک سال پیش تی وی ای اطلاعات نادرست و بی اساسی در مورد سازمان ما منتشر داد و سبب اخلال در فعالیت های روزانه ما شد. امروز پس از تحقیقات انجام شده ما یک عذرخواهی صمیمانه دریافت کردیم که می پذیریم.

گفته می شود پس از انتشار اخبار جعلی درباره مسجد اهل بیت، مقامات این مسجد شایعات را انکار کرده و گفته بودند که از آغاز پروژه ساخت و ساز رابطه خوبی با کارکنان ساختمان سازی داشته اند. نمایندگان مسجد نیز از گزارشی که توسط این شبکه منتشر شده بود شگفت زده شده بودند.

بیشتر بخوانید.....
موگرینی بر اجرای تعهدات برجامی همه طرف های مذاکره کننده تاکید کرد

در بیانیه آنان آمده بود: انتشار چنین گزارش هایی می تواند منجر به از بین رفتن روابط خوب میان مسلمانان و غیرمسلمانان در منطقه شود.