سازمان بین المللی مهاجرت امروز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد: بیش از ۷۶ هزار مهاجر و پناهجو از اول ژانویه تا ۷ فوریه وارد یونان و ایتالیا شده اند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از اسپوتنیک، سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد: طی روزهای اول ژانویه تا ۷ فوریه، بیش از ۷۰۳۶۵ مهاجر در یونان و ۵۸۹۸ مهاجر نیز در ایتالیا ثبت نام شده اند. در دو ماه نخست سال ۲۰۱۵ میلادی تنها ۳۹۵۲ مهاجر از طریق دریا وارد یونان شده بودند و این رقم برای ایتالیا به ۷۸۸۲ نفر رسیده بود.

این گزارش افزود: از ابتدای ژانویه ۲۰۱۵ میلادی تاکنون بیش از ۹۲۴ هزار مهاجر و پناهجو وارد یونان شده اند و پیش بینی می شود این رقم تا پایان ماه آینده به بیش از یک میلیون نفر برسد.

سازمان بین المللی مهاجرت همچنین گزارش داد که تعداد تلفات مهاجران در دریای مدیترانه نیز از ابتدای ژانویه امسال تاکنون به بیش از ۴۰۹ نفر رسیده است. این رقم از اول ژانویه تا ۲۸ فوریه سال گذشته نیز به بیش از ۴۲۸ نفر رسیده بود.

بر اساس آمارهای سازمان بین المللی مهاجرت، طی سال گذشته بیش از یک میلیون مهاجر وارد اروپا شده اند و بیش از ۳۷۰۰ نفر نیز جان خود را در مسیر عبور از دریا از دست داده اند.

حدود نیمی از این آوارگان و پناهجویان را اتباع سوری تشکیل می دهند که از جنگ داخلی این کشور به اروپا پناه آورده اند.این بدترین بحران آوارگان و مهاجران خارجی در اروپا پس از جنگ جهانی دوم به شمار می رود.