ائمه جمعه بیروت از عملکرد دولت لبنان به شدت انتقاد کرده و عملکرد سیاستمداران را مقدمه ای برای فروپاشی دولت توصیف کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله عبدالامیر قبلان نایب رییس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در خطبه های نماز جمعه این هفته بیروت که در ساختمان این مجلس برگزار شد، گفت: لبنان در معرض طوفان های منطقه است و وحدت ملی را در معرض خطر قرار می دهد. این کشور از یک سو از جریان های تکفیری و از سوی دیگر از رژیم صهیونیستی تهدید می شود و لبنانی ها باید با وحدت و حمایت از ارتش و مقاومت در برابر این خطرها بایستند.

وی افزود: ارتش و مقاومت دستاوردهای بزرگی را در مقابله با توطئه های تروریستی که جان شهروندان لبنانی را گرفته و فتنه را می گستراند، بدست آورده اند. تلاش ارتش و نیروهای امنیتی در کنترل امنیت و ثبات لبنان ستودنی است.

آیت الله قبلان همچنین محافظت از لبنان را منوط به حمایت از ارتش و توافق برای انتخاب رییس جمهوری دانست که مورد تأیید همه لبنانی ها باشد و کشور را به ساحل امن سوق دهد.

امام جمعه برج البراجنه: رزق و روزی مردم در معرض خطر قرار دارد

حجت الاسلام شیخ احمد قبلان نیز در خطبه های نماز جمعه منطقه برج البراجنه بیروت، توافق میان گروه های سیاسی را دور از ذهن دانست و تصریح کرد: به نظر نمی رسد توافقی برای انتخابات پارلمان، انتخاب رییس جمهور، مبارزه با فساد و حل بحران حاصل شود چرا که سهمیه ها میان گروه های سیاسی تقسیم شده و چیزی نمانده است که برای آن درگیر شوند.

وی اعتماد به این سیاستمداران را از بین رفته توصیف کرد و اظهار داشت: سیاستمداران در راستای تخریب و فروپاشی دولت فعالیت می کنند و هیچ توجهی به بحران امنیتی و اقتصادی و اجتماعی ندارند. کار به جایی رسیده است که حتی رزق و روزی و هویت ما نیز در معرض خطر قرار گرفته است و گویی دولتی وجود ندارد.

امام جمعه برج البراجنه بیروت تأکید کرد: تحولات سوریه نشان می دهد که منطقه در مرحله خطرناک و بحرانی همه جانبه ای قرار دارد و تنها رژیم صهیونیستی است که از این وضع سود می برد. ملت های عربی و اسلامی باید از فضیلت این ماه برای بازگشت به خداوند متعال و تلاش برای توقف خونریزی استفاده کنند.