خطیبان جمعه عراق با توجه به افزایش عملیات‎ های تروریستی خواستار برخورد قاطع نیروهای امنیتی با جریان‎ های تروریستی و تکفیری شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ اسامه ناصری، خطیب جمعه ناصریه، در خطبه‎ های نماز جمعه این هفته که در مسجد الشیخ عباس الکبیر، برگزار شد، از نیروهای امنیتی استان ناصریه خواست که تحقیق شفافی را پیرامون انفجار تروریستی اخیر در این استان انجام دهند و مردم را ازنتیجه آن آگاه کنند تا دیگر شاهد تکرار چنین حوادث تلخی نباشیم.

وی افزود: سهل انگاری و طولانی شدن تحقیقات برای کشف حقایق و پشت پرده انفجارهای تروریستی در ناصریه منجر به فرار عاملان و تبرئه آنان می شود.

حجت الاسلام ناصریه تصریح کرد: حادثه تروریستی اخیر هیچ گونه جای سهل انگاری ندارد و باید با قدرت با عاملان آن برخورد کرد.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی در بصره نسبت به تاراج ثروت‎های ملی انتقاد کرد

حجت الاسلام شیخ محمد فلک، نماینده حضرت آیت الله سیستانی در بصره در خطبه‎های نماز جمعه این هفته که در مسجد الشویلی برگزار شد، نسبت به تاراج ثروت‎های ملی عراق انتقاد کرد و گفت: کسانی که ثروت‎های ملی این کشور را حراج کرده‎اند باید به مردم پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: سیاستمداران و دولتمردان عراقی باید با مفسدان و فساد موجود در این کشور مبارزه کنند و اموال به سرقت رفته را بازگردانند.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی تصریح کرد: ثروت‎های ملی عراق با برخی از قراردادهای نفتی و انحصاری کردن امتیازهای نفتی به تباهی می رود. در حالی مسؤولان اجازه چنین دزدی‎های را می دهند که مردم شریف عراق در خط مقدم در حال نبرد با تروریسم هستند.

وی پیروزی بر جریان تروریستی و تکفیری داعش را نزدیک دانست و خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی و بسیج مردمی به زودی سر افعی را در فلوجه قطع خواهند و بر تروریسم پیروز خواهند شد.

خطیب جمعه کوفه خواستار برخورد با فروشندگان شراب شد

حجت الاسلام شیخ علی النعمانی، خطیب جمعه کوفه در خطبه‎های نماز جمعه این هفته گفت: با توجه به گرما شدید هوا و حلول ماه مبارک رمضان، دولت عراق باید به بحران و مشکلات برق رسانی در این کشور توجه ویژه‎ای کنند.

خطیب جمعه عراق خواستار توجه دولت به فقیران شد و تصریح کرد: دولت باید برای فقیران، مسکینان، محتاجان و خانواده‎های محروم سبد غذایی در نظر بگیرد.

وی همچنین بر ضرورت تعطیلی اماکن فسق و فجور تاکید کرد و اظهار داشت: دولت باید با فروشندگان شراب برخورد کند و اجازه گسترش چنین اقداماتی را در کشوری که محل اولیا و ائمه و صالحان است را ندهد.