اقدامات رژیم صهیونیستی در واکنش به عملیات اخیر تل آویو با اعتراض جامعه بین المللی مواجه شده است و سازمان ملل متحد و فرانسه نسبت به این اقدامات هشدار دادند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد که اقدام رژیم صهیونیستی در محاصره کرانه باختری می تواند به عنوان یک مجازات دسته جمعی تلقی شود.

«رافینا شمدسانی» سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل طی کنفرانسی مطبوعاتی خاطر نشان کرد که اقدامات گسترده رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان ساکن کرانه باختری، تنها مجازاتی برای مجریان عملیات های گروه های مقاومت نیست، بلکه دهها و شاید صدها هزار فلسطینی بی گناه دیگر را هم در بر می گیرد.

از سوی دیگر، وزیر خارجه فرانسه نیز تصمیم تل آویو به ممانعت از ورود فلسطینیان به اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ و قدس شرقی، در واکنش به عملیات تل آویو را خطرناک توصیف کرد و گفت: این اقدام می تواند باعث تشدید تنش و درگیری میان طرفین شود.

به گزارش منابع فرانسوی، جان مارک ایرولت روز جمعه ضمن هشدار نسبت به هر اقدامی که می تواند باعث تشدید تنش و درگیری‌ها در اراضی اشغالی شود، تصریح کرد که فضای متشنج کنونی، ارائه طرح سیاسی از سوی جامعه بین المللی برای فراهم کردن شرایط مناسب به منظور آرام سازی اوضاع و ازسر گیری مذاکرات سازش را بیش از پیش ضرورت می بخشد.