رئیس هیأت انصار الله در مذاکرات صلح یمن در کویت، هرگونه توافق در خصوص دستیابی به راهکاری مسالمت آمیز در روزهای آینده را تکذیب کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المسیره، رئیس هیأت انصار الله یمن در مذاکرات صلح این کشور که در کویت جریان دارد، اخبار منتشر شده در رسانه ها مبنی بر حصول پیشرفت در روند مذاکرات را تکذیب کرد.

بر اساس این گزارش «محمد عبدالسلام» رئیس هیأت انصارالله یمن در پیامی که از طریق صفحه توئیتر خود منتشر کرد، تصریح کرد: اخبار منتشر شده از سوی رسانه ها در خصوص دستیابی هیأت کنگره ملی و هیأت ریاض به توافق هایی مبنی بر فراهم کردن زمینه مشترک برای نگارش هرگونه طرح در طول روزهای آتی کذب است.

وی در ادامه عنوان کرده است: خبرهایی که در این راستا از سوی رسانه ها منتشر گشته است، صحیح نمی باشد و چنین توافقاتی حاصل نشده است.

شایان ذکر است اسماعیل ولد الشیخ نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای حل بحران یمن پیش از این اعلام کرد که وی تعهداتی را از سوی طرف های یمنی مذاکره کننده در کویت دریافت کرده است که از تداوم مذاکرات حل بحران یمن در ماه مبارک رمضان با هدف دستیابی به راه حل مسالمت آمیز پایدار خبر می دهد.

وی در همین راستا تصریح کرده بود که علیرغم اختلاف نظرهای موجود درباره موضوعات محوری اجماع وجود دارد هر چند که درباره اقدامات عملی هنوز در حال مذاکره هستیم.