نیروهای عراقی در ادامه عملیات آزاد سازی فلوجه موفق به آزاد سازی دو منطقه در غرب این شهر و پیشروی در جنوب آن شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه السومریه، خالد العبیدی وزیر دفاع عراق اعلام کرد: ساعاتی پس از عملیات در محور جنوبی غربی شهر فلوجه مناطق الصبیحات و الفلاحات از داعش آزاد شده است.

از سوی دیگر منابع نظامی عراقی گزارش دادند: عملیات نیروهای عراقی از سه محور جنوبی و محور شرقی و محور جنوب غرب فلوجه به سوی الفلاحات و الصبیحات صورت گرفت.

عملیات آزاد سازی فلوجه مطابق برنامه به پیش می رود

یحیی رسول الزبیدی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک نیز اعلام کرد: نیروهای عراقی عملیات آزاد سازی مناطق مرکز شهر فلوجه از داعش را مطابق طرح های از پیش تعیین شده به پیش می برند.

وی افزود: عملیات با حمله نیروهای مبارزه با تروریسم در داخل مرکز شهر صورت می گیرد.

الزبیدی تاکید کرد: نیروهای ارتش و عشایر به منطقه الصبیحات و الفلاحات حمله ور شدند و قبل از آن توپخانه عراق با پشتیبانی نیروی هوایی مواضع دشمن را زیر آتش گرفتند.

این فرمانده عراقی اظهار داشت: در همین حال نیروهای مبارزه از تروریسم و ارتش و پلیس در کوی الشهداء اول پس از پاکسازی کوی شهداء دوم در حال پیشروی هستند.

وی بیان کرد: دهها تروریست کشته و تعداد زیادی خودروهای بمبگذاری شده منهدم شده است.

عملیات در منطقه النساف

همزمان نیروهای عراقی عملیات حمله به منطقه النساف در غرب فلوجه را آغاز کردند.

نیروها در سه کیلومتری شهر فلوجه

سفیان العیثاوی مشاور فرماندار الانبار گفت: عملیات آزاد سازی شهر مطابق طرح های از پیش تعیین شده پیش می رود و نیروهای مبارزه با تروریسم در سه کیلومتری مرکز شهر هستند.

وی افزود: عملیات آزاد سازی فلوجه مطابق طرح های از پیش تعیین شده جلو می رود و فقط وجود خانواده ها در داخل شهر و ترس از جان باختن غیرنظامیان این عملیات مانع است.