نخست وزیر سوریه در سخنانی ضمن محکومیت انفجارهای تروریستی در زینبیه دمشق که منجر به شهادت و زخمی شدن ده ها نفر شد، مثلث دوحه،ریاض و آنکارا را مسئول این جنایات دانست.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سانا، نخست وزیر سوریه در سخنانی اقدامات تروریستی در منطقه «زینبیه» دمشق که منجر به شهادت و زخمی شدن ده ها نفر شد را محکوم کرد.

بر اساس این گزارش «وائل الحلقی» نخست وزیر سوریه در سخنانی در رابطه با جنایات تروریستی منطقه زینبیه عنوان کرد: این گونه اقدامات تروریستی که نشان از ترس و ضعف عاملان آن دارد، در راستای بر هم زدن امنیت و ثبات در این مناطق و افزایش روحیه گروه های تروریستی صورت می گیرد.

وی در ادامه سخنان خود در همین راستا افزود: روحیه عناصر گروه های تروریستی پس از پیروزی های بزرگ و سریع ارتش شجاع سوریه در تمامی جبهه ها تضعیف شده است.

نخست وزیر سوریه همچنین کشورهای حامی تروریسم از جمله قطر، عربستان و ترکیه را مسئول اقدامات و جنایات تروریستی در منطقه زینبیه دانست و از جامعه بین المللی درخواست کرد که مسئولیت اخلاقی و قانونی خود را در برابر این اقدامات غیرانسانی برعهده گیرند و کشورهای حامی تروریسم را متوقف کنند.

وی در پایان تصریح کرد: این گونه اقدامات تروریستی موجب ترساندن مردم سوریه نمی شود بلکه ثبات و عزم آن ها را در کسب پیروزی و بیرون راندن تروریسم افزایش می دهد.

شایان ذکر است وقوع دو انفجار تروریستی در منطقه «زینبیه» دمشق ۱۲ شهید و ده‌ها زخمی برجای گذاشت.