کتاب امام خمینی (ره)؛ احیاگر اسلام معاصر با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان و بنیاد فرهنگی ـ تبلیغی پیامبر اکرم (ص) در کابل به چاپ رسید.

به گزارش پرس شیعه؛ همزمان با برگزاری نهمین سمینار «بررسی آراء و اندیشه‌های امام خمینی (ره)» با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در کابل و بنیاد فرهنگی ـ تبلیغی پیامبر اکرم (ص)، کتاب «امام خمینی (ره)؛ احیاگر اسلام معاصر» چاپ و در مراکز علمی و شخصیت‌های فرهنگی توزیع شد.

این کتاب که مجموعه مقالات و مطالب ارائه شده در هشت سمینار قبلی بود دارای مطالبی ارزنده در قالب ۲۶۰ صفحه است که با تیراژ ۱۰۰۰ نسخه به چاپ رسیده است.

در مقدمه این کتاب به جایگاه حضرت امام خمینی (ره) در اندیشه اسلامی پرداخته شده و برخی صفات بارز ایشان نظیر قاطعیت، سیمای مردمی، نظم، بصیرت و بینش، ارائه مباحث نظری حکومت اسلامی، به روز بودن، عرفان و اخلاق مورد اشاره قرار گرفته است.

همچنین، در هشت بخش مجموعه سخنرانی‌های ارائه شده در هشت همایش پیشین آمده است؛ در طول این هشت دوره، شخصیت‌های مهم و تأثیرگذاری از بین علما، دانشگاهیان و مقامات حکومتی اعم از شیعه و سنی سخنرانی کرده‌اند که ثبت و ضبط آن می‌تواند در باز نشر اندیشه حضرت امام خمینی (ره) در جامعه افغانستان مثمرثمر واقع شود.