عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: فریضه حج اختصاص به گروه خاصی ندارد و همه امت اسلامی برای این فریضه الهی از سوی خداوند دعوت شده اند و قرآن کریم به صراحت این دعوت را همگانی اعلام کرده است.

به گزارش پرس شیعه؛آیت الله عباسعلی سلیمانی، عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه زاهدان در گفت و گویی با اشاره به اقدام عربستان در ممانعت از حضور زائران ایرانی برای حج ۹۵ گفت: این کارشکنی عربستان در تضاد با آموزه های قرآن کریم است.

وی افزود: فریضه حج اختصاص به گروه خاصی ندارد و همه امت اسلامی برای این فریضه الهی از سوی خداوند دعوت شده اند و قرآن کریم به صراحت این دعوت را همگانی اعلام کرده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه «إِنَّ الَّذینَ کَفَرُوا وَ یَصُدُّونَ عَنْ سَبیلِ اللَّهِ وَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ الَّذی جَعَلْناهُ لِلنَّاسِ سَواءً الْعاکِفُ فیهِ وَ الْبادِ وَ مَنْ یُرِدْ فیهِ بِإِلْحادٍ بِظُلْمٍ نُذِقْهُ مِنْ عَذابٍ أَلیمٍ» گفت: مسأله کفر درباره کسانی که از ورود مسلمانان به خانه خدا جلوگیری می کنند، به صراحت آمده است.

امام جمعه زاهدان با ذکر اینکه نقش حج در وحدت امت اسلامی یک نقش برجسته است، گفت: حج ابراهیمی با حضور امت اسلامی سهم مهمی در اخوت اسلامی و مقابله با نقشه های استکبار جهانی دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در پایان این گفت و گو افزود: دولت عربستان متأسفانه در مسئله حج با اقدامات ناشایست و غیراسلامی خود برای ملت ایران «صد عن سبیل الله» کرد.