وزیر دولت کویت تاکید کرد که این کشور در عملیات زمینی در سوریه مشارکت نمی کند.

به گزارش پرس شیعه، وزیر دولت کویت به رویترز گفت که این کشور در عملیات علیه داعش مشارکت می‌کند اما در عملیات زمینی در سوریه شرکت نمی‌کنیم.

این در شرایطی است که سعودی‌ها از هفته گذشته اعلام کردند که قصد دارند ۱۵۰ هزار نظامی تحت عنوان ائتلاف ضد داعش به سوریه اعزام کنند.

وز قبل منابع سعودی به شبکه خبری «سی ان ان» گفته بودند که طرحی برای آموزش ۱۵۰ هزار نیروی نظامی برای اعزام به خاک سوریه دارند تا عملیات نظامی زمینی در سوریه انجام دهند.

بر اساس این خبر ۱۵۰ هزار نیروی نظامی که اغلب آنها عربستانی، سودانی، مصری و اردنی هستند در حال حاضر در خاک عربستان حضور دارند تا برای آنچه مقابله با «داعش» خوانده شده وارد خاک سوریه شوند.

این منابع تأکید کردند که مغرب، کویت، ترکیه، بحرین، امارات، و قطر نیز با فرماندهی ریاض و آنکارا نیروهای خود را از شمال سوریه و از مسیر ترکیه وارد خاک سوریه خواهند کرد و مالزی، اندونزی و برونیی نیز به عربستان نیرو اعزام خواهند کرد.

عربستان پیشتر اعلام کرده بود با توجه به اینکه حمله‌های هوایی داعش را شکست نخواهد داد؛ قصد دارد نیروی زمینی به سوریه اعزام کند که این مسأله با استقبال واشنگتن مواجه شده است.