کمیته اسیران فلسطینی با انتشار گزارشی اعلام کرد که بیش از ۷ هزار خانواده فلسطینی ماه رمضان امسال را بدون حضور فرزندان اسیر خود در بازداشتگاه های رژیم صهیونیستی سپری می کنند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از عرب ۴۸، کمیته اسیران فلسطینی به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان، با انتشار گزارشی اعلام کرد که هزاران خانواده فلسطینی، ماه رمضان امسال را بدون حضور فرزندان خود سپری می کنند.

بر اساس این گزارش این کمیته عنوان کرده است: فرزندان بیش از ۷ هزار خانواده فلسطینی در ماه رمضان امسال در کنار خانواده های خود نیستند و در بازداشت گاه های رژیم صهیونیستی به سر می برند.

در ادامه این گزارش تصریح شده است: بالغ بر ۴۰ اسیر از افراد بارز جنبش بیش از ۲۰ ماه رمضان را در زندان های رژیم صهیونیستی به سر برده اند و قدیمی ترین آنها نیز «نائل البرغوثی» است که ۳۵ ماه رمضان را درون زندان های رژیم اشغالگر قدس سپری کرده است.

این گزارش در همین راستا می افزاید: «کریم» و «ماهر یونس» ۲ زندانی دیگر هستند که ۳۳ ماه رمضان را در اسارتگاه های صهیونیست ها گذرانده اند. همچنین ۴۵۰ نوجوان، ۷۱ زن و صدها اسیر مریض هم در زندان های رژیم صهیونیستی در شرایط سخت و غمناکی به سر می برند.

در این گزارش آمده است: اشغالگران هر ساله و همزمان با ماه رمضان فشارهای بسیاری بر اسیران وارد می کنند و اقدمات ظالمانه ای از جمله حمله و بازرسی مداوم، انتقال اسیران به زندان انفرادی و محروم کردن زندانیان از انجام شعائر دینی را علیه آن ها انجام می دهند.

در پایان این گزارش بیان شده است: به اسیران غذای مناسبی داده نمی شود و مقدار غذاها نیز بسیار کم و ناچیز است. همچنین اسیران از اقامه نماز جماعت در حیاط زندان محروم هستند و امکان خرید برخی مایحتاج ضروری آنها وجود ندارد و از این کار منع می شوند.