نتایج یک نظرسنجی اخیر نشان می دهد که اردوگاه طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا با یک برتری ده امتیازی پیشتاز است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری دیلی صباح، در مدتی کمتر از دو هفته مانده به برگزاری یک همه پرسی در انگلیس در خصوص ماندن یا خروج این کشور از اتحادیه اروپا، نتایج یک نظرسنجی انجام شده برای روزنامه انگلیسی «ایندپندنت» نشان می دهد که اردوگاه طرفداران «خروج» انگلیس از اتحادیه اروپا با کسب یک برتری ده امتیازی، از اردوگاه حامیان «ماندن» در این اتحادیه پیشی گرفته است.

روزنامه «ایندپندنت» گزارش داد که این بزرگترین پیشتازی طرفداران «خروج» انگلیس از این اتحادیه ۲۸ عضوی است.

در پی انتشار نتایج این نظرسنجی، نرخ پوند در برابر یورو کاهش یافت و میانگین نرخ سهام اصلی آمریکا نیز سقوط کرد.

گفتنی است که مردم انگلیس روز بیست و سوم ماه ژوئن در خصوص ماندن یا خروج از بزرگترین منطقه آزاد تجاری در جهان تصمیم گیری خواهند کرد؛ تصمیمی با پیامدهای بسیار در حوزه های سیاسی، اقتصادی، تجاری،‌ دفاعی و مهاجرتی برای انگلیس و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا.

در این نظرسنجی که روزهای هشتم و نهم ماه ژوئن انجام شد، دو هزار نفر شرکت داشتند که ۵۵ درصد از آنها به «خروج» از اتحادیه اروپا و ۴۵ درصد به «ماندن» در این اتحادیه رأی مثبت دادند. در این نظرسنجی، گزینه «نمی دانم» منظور نشده بود.

روزنامه ایندپندنت در گزارشی که به همراه نتایج این نظرسنجی منتشر کرد،‌ نوشت که «اردوگاه طرفداران خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پیشتازی چهار امتیازی خود در ماه آوریل را افزایش داده اند. این درحالیست که یک سال پیش، طرفداران ماندن در اتحادیه اروپا با اختلاف ده امتیاز پیشتاز بودند».