دفتر آیت الله علوی بروجردی در اطلاعیه ای پیرامون سخنان این استاد حوزه در دیدار با الشیخ خالد مطر التمیمی تصریح کرده است: بهائیت همانند وهابیت و قادیانی از مذاهب ساخته و پرداخته قدرت های استعماری در میان جوامع مسلمان است.

به گزارش پرسش شیعه؛ اطلاعیه دفتر آیت الله علوی بروجردی پیرامون سخنان وی با الشیخ خالد مطر التمیمی که در برخی رسانه برداشت های مختلفی از آن شده بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

به دنبال پاره ای سؤالات از این دفتر پیرامون بیانات آیت الله علوی بروجردی در دیدار با الشیخ خالد مطر التمیمی مسئول گروه حقوق دانشگاه بحرالعلوم نجف اشرف و هئیت همراه و انعکاس آن در خبرگزاری ها و سایت های خبری با استفسار از معظم له در مقام توضیح عرضه می دارد:

بهائیت همانند وهابیت و قادیانی از مذاهب ساخته و پرداخته قدرت­ های استعماری در میان جوامع مسلمان است که بر اساس افکار باطل و منحرف در دوران اخیر شکل گرفته و هدف آن ایجاد اختلاف و چند دستگی در جامعه اسلامی بوده است.

و مطالب مطرح شده، در مقام تبیین کلام مبارک مولی امیر المؤمنین (علیه السلام) در عهد امیر خطاب به مالک اشتر نخعی: «فانهم صنفان، اما اخ لک فی الدین واما نظیر لک فی الخلق»، و نیز شرح حقوق انسانها فارغ از هر عقیده عنوان شده است، و شامل موارد ترتب عناوینی چون اضلال، افساد و ارتداد نمی­باشد. و حق شهروندی از نظر حقوقی همان حق تابعیت است که برای همه متولدین در هر کشور در قوانین اساسی در نظر گرفته شده، و در قانون اساسی ما نیز به رسمیت شناخته شده است. و مراد از آن حمایت از ارباب جرم و مصونیت از حدود شرعی و قانونی نیست.

تجلیل از منشور کوروش تجلیل از مردمی است که با شیفتگی اسلام را پذیرفتند

وتجلیل از منشور کوروش تجلیل از مردمی است که با چنین تفکر و تمدن و میراثی اسلام را در آن روزگار جهل و ظلمت با شیفتگی پذیرفتند و در اندک زمانی خود میراث­ دار اسلام در همه فنون و علوم شدند و در نهایت خیمه در آب و گل مزرعه اهل بیت معصومین (علیهم السلام) زدند و عاشقانه بر تحفظ بر میراث غنی و بی­نظیر آنان پای فشردند، و در این راه مظلومانه خون­ها دادند و هزینه­ ها پرداختند و هنوز می پردازند.