رئیس اقلیم کردستان عراق، مسعود بارزانی در دیداری با سفیر آمریکا در عراق و هیئت همراه‌، جبهه‌ های جنگ علیه‌ داعش در عراق را مورد بررسی قرار دادند.

به‌ گزارش پرس شیعه به‌ نقل از پایگاه‌ خبری رئیس اقلیم، مسعود بارزانی دیروز عصر با هیئتی آمریکایی متشکل از استوارت جونز، سفیر آمریکا در عراق، ژنرال مک فارلند، فرمانده‌ کل ائتلاف موسوم به‌ همپیمانان در عراق دیدار کرد.

در این بیانیه‌ اشاره‌ شده‌ است که‌ در این دیدار هر دو طرف، چگونگی عملیات آزادسازی موصل را بررسی کردند. در بیانیه‌ مذکور آمده‌ است که‌ آینده‌ استان نینوا و شهر موصل و نحوه‌ تحولات سیاسی بعد از شکست داعش در این استان نیز به‌ دقت به‌ بحث و گفتگو گذاشته‌ شده‌ است.

همچنین اشاره‌ شده‌ است که‌ هیئت آمریکایی مستقر در عراق، رئیس اقلیم کردستان عراق را از خواست ها و برنامه‌ های آمریکا در میدان های نبرد علیه‌ داعش در فلوجه‌ و دیگر مناطق عراق آگاه‌ کردند.

همچنین در این دیدار، مقامات آمریکایی از نحوه‌ عملکرد پیشمرگان کرد در جبهه‌ های جنگ علیه‌ داعش تشکر کردند و چگونگی کمک بیشتر به‌ این نیروها را مطرح کردند.

شایان ذکر است که‌ بر اساس گفته‌ های تحلیگران کرد عراقی، دولت اوباما به‌ شدت به‌ دنبال آن است تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا برگ برنده‌ بزرگی در مقابل داعش کسب کند و بتواند در تبلیغات انتخاباتی پیش رو از آن به‌ نفع نامزد دمکرات ها بهره‌ جوید.