مقابله نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با پیشروی مزدوران سعودی در استان تعز و برجاماندن ۶ شهید و زخمی در پی انفجار یک بمب خوشه ای در این استان از مهمترین تحولات یمن است.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المنار، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با پیشروی مزدوران سعودی به منطقه حمیر در بخش مقبنه استان تعز مقابله کردند که در پی آن ده ها نفر از مزدوران کشته شدند.

از سوی دیگر در پی انفجار یک بمب خوشه ای برجامانده از حملات سعودی به استان تعز در جنوب غربی یمن یک نفر شهید و ۵ یمنی دیگر از جمله چند زن و کودک زخمی شدند. یک منبع امنیتی اظهار داشت که این بمب خوشه ای برجامانده از حملات متجاوزان در منطقه الحنیشیه در تعز منفجر و به شهادت یک نفر و زخمی شدن ۵ نفر دیگر منجر گردید.

همچنین در انفجار یک بمب در استان اب یمن، رئیس پلیس این استان زخمی و یکی از همراهانش شهید شد. یک منبع محلی در استان اب اعلام کرد که سرتیپ «محمد الشامی» در پی انفجار یک بمب به هنگام عبور خودروی وی در منطقه حراثه زخمی شد.

این منبع اعلام کرد که در پی این انفجار راننده رئیس پلیس استان اب شهید شد.

این در حالی است که جنگنده های سعودی به نقض آتش بس در یمن ادامه می دهند. جنگنده های سعودی بخش صرواح در غرب مارب واقع در شمال شرقی یمن را بمباران کردند.