سعد حربیه از فرماندهان ارتش عراق در سخنانی از نقش نیروهای حشد الشعبی در حفظ جان اهالی شهر فلوجه در استان الأنبار تمجید کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه نیوز، «سعد حربیه» از فرماندهان ارشد عراق در سخنانی از نقش نیروهای حشد الشعبی در شهر فلوجه تقدیر به عمل آورد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص تصریح کرد: نیروهای حشد الشعبی رفتار مودت آمیزی با اهالی فلوجه داشته و با ایجاد گذرگاه های مختلف، مسیر خروج آنها از این شهر را هموار کردند تا بدین ترتیب در حفظ جان آنها نقش بسزایی ایفا کرده باشند.

این فرمانده ارشد عراق همچنین تأکید کرد که نیروهای «حشد الشعبی» در خط مقدم حمایت از غیرنظامیان فلوجه در مقابل تکفیریهای داعش ایستاده اند.

حربیه در بخش دیگری از سخنان خود همچنین با اشاره به عملیات بزرگ آزادسازی شهر «فلوجه» اظهار داشت: عملیات آزادسازی شهر فلوجه همچنان با قدرت ادامه دارد و برخی شایعات مبنی بر توقف آن بی پایه و اساس است.

گفتنی است، عملیات بزرگ آزادسازی شهر فلوجه در استان الأنبار حدود سه هفته پیش با مشارکت گسترده نیروهای «حشد الشعبی» و عشایر عراقی آغاز شد.

ارتش و نیروهای مردمی عراق تاکنون پیشروی های گسترده ای را در حومه شهر فلوجه به دست آورده و در حال پیشروی به سمت مرکز این شهر هستند.