سخنگوی وزات خارجه هند اعلام کرد که هنوز تاریخی برای مذاکرات صلح دهلی- اسلام آباد تعیین نشده و دولت هند دراین باره هیچ گونه ای تصمیمی نیز نگرفته است.

به گزارش پرس شیعه؛ به نقل از «روزنامه پاکستان»، «وکاس سوراپ» سخنگوی وزارت خارجه هند در گفتگو با رسانه ها اعلام کرد که اظهارات موجود در مورد تلاش های مخفیانه و پشت پرده برای تعیین تاریخ مذاکرات وزیران خارجه هند و پاکستان در جهت پیشبرد مذاکرات صلح دو کشور فاقد صداقت است.

وی تصریح کرد: هند در واقع در انتظار انجام اقدامات عملی لازم از سوی پاکستان علیه عوامل حمله تروریستی به پایگاه هوایی پتان کوت است.

وی افزود: دهلی روند مذاکرات را لغو نکرده است و هم چنان قائل به این روند است اما آنچه برای تسهیل و انجام این روند لازم است ایجاد فضای مناسب از سوی پاکستان است تا این پروسه به بهترین شکل ممکن پیش برود.

گفتنی است که مذاکرات صلح دهلی‌نو – اسلام‌آباد در سطح معاونان وزرای امور خارجه دو کشور قرار بود چندی پیش در اسلام‌آباد برگزار شود اما حمله به پایگاه نیروی هوایی هند در پتان کوت منطقه مرزی این کشور با پاکستان سبب تعلیق این مذاکرات شد.

هند اعلام کرده بود که این حمله طراحی شده از خاک پاکستان و توسط گروه تروریستی «جیش محمد» صورت گرفته است و تابررسی کامل پرونده مربوط به این حمله مذاکرات به حالت تعلیق درخواهد آمد.

همچنین «مانوهار پاریکار» وزیر دفاع هند هفته گذشته هشدار داد که مذاکرات دهلی‌نو – اسلام‌آباد به بن بست می‌خورد.

وی افزود: در حالی که «نارندرا مودی» نخست وزیر هند پنجره‌ای برای آغاز گفت‌وگو با پاکستان در دیدارش از این کشور باز کرده بود اما به دلیل عدم اقدامات اسلام‌آباد علیه تروریسم در حال مسدود شدن است.

«سرتاج عزیز» مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان نیز در پاسخ گفته بود که دولت هند تاکنون گامی برای مذاکره با پاکستان برنداشته است.